WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

14 Ayar Altın

14 Ayar Altın

 14 Ayar Altın

Altın oldukça önemli bir madendir. Kolayca şekil alabildiğinden dolayı takı sektöründe de sıkça kullanılan bir madendir. Altın değerli bir maden olduğundan dolayı fiyatları da oldukça yüksek olabilmektedir. Altın takıların değerleri ayar ve gramlarına göre belirlenir. Anlık olarak değişen altın fiyatlarına göre şekillenen altın takı fiyatları yüksek veya düşük olabilir. 14 ayar altın en uygun fiyatlı altın takı modelleri arasında yer alır. 
14 ayar altın aslında altının kendinde var olan has değeridir. Bu has değer işçilik maliyetleriyle birlikte hesaplanır ve bu değer düştükçe (ayar) o zaman altın kazanç marjından bazı şeyler yitirmiş demektir, çoğunlukla 14 ayar altınlarda işçilik maliyeti altının kendinde değerinin üzerine çıkar. Çünkü her altın yatırım ekseninde harcı alem edilecek bir kazanç marjı taşımaz, taşıyamaz. Çünkü altın alımı sadece yatırım amaçlı yapılmaz ve yapılamaz.
14 ayar altın alırken şunu aklımızdan çıkarmamalıyız ki bu altın yatırım ekseninde kullanılacak kazanç portföyü oluşturmaz. Bu yüzden sevdiklerinize aldığınız bir hediye de yatırım aracı olabilir. Önemli anları daha da özel ve hatırlanabilir kılmak için de 14 Ayar Altın tercih edebilirsiniz. Altın alımında kazanç marjı elde etmek de oldukça önemlidir. Uygun fiyata sahip olduğunuz 14 Ayar Altın takılarla yatırım yapabileceğiniz gibi sevdiklerinizin de zor zamanlarda değerlendirebilecekleri bir imkân sunabilirsiniz.
Bu yüzden her zaman dikkat etmemiz gereken bazı şeyler vardır. Altın 14 Ayar Altın alarak hem uygun fiyata yatırım yapabilir hem de duygularınızı sevdiklerinize gösterebilmek için değerlendirebilirsiniz.
14 Ayar Altın sadece yatırım aracı değildir. Yatırım eksenli 14 Ayar Altın tercih edilmemeli diyerek sebeplerini açıklamaya çalıştık çünkü 14 Ayar Altın maliyeti altının kendinde oluşa gelen has değerinden daha katmerli hale geldiğinden, altınların ayar dediğimiz değeri düştükçe işçilik maliyeti daha da artıyor ve altın kazanç marjı elde ettirecek finansal likiditeyi sağlamıyor. Bu yüzden yatırımcılar özellikle ayarın her yükselişinde yatırımlarının eksenini pozitif tarafa kaydırıyor böylelikle bu eksen kaydırma, altının ayarı düştüğünde bozulan ekseni daha kazançlı bir marj evrenine sevk eder.
Peki, 14 Ayar Altın alımlarımızı hangi niteliğe göre yapmalıyız ya da altın sektöründe iştigal eden her firma güvenilir ve nitelikli midir?
Kişi, 14 Ayar Altın alımlarında ya da her hangi bir altın alımında kurumsal niteliği olmayan firmalara asla güvenmemeli ve o firmalarla ticari bağ kurmamalıdır. Firmaların kurumsal niteliğine dair izlenimler elde etmeden o firmayla ticari bağ kurmak yapılacak alışverişin iflasıdır. Baştan kaybetmektir. çünkü kurumsal niteliği olmayan firma her türlü sahtekârlığı yapmakta beis görmez, örneğin lisansı geçmiş sertifikalar vererek sizi kandırabilir ya da hiç sertifika vermeden laf oyunları yapıp punduma getirebilir. Bu ihtimallerin hakikat kılınmaması sizin firmaya dair geliştireceğiniz izlenimlere bağlı eğer firma kurumsal nitelikleri taşımıyorsa o firmayla irtibat geçmek size zaman ve para kaybettirir. Zaman ve para kaybı yaşamadan altın yatırımı yapmak mümkündür. 
Bir de kurumsal niteliği olmayan firmalarda aldığınız altın takıların özellikle ciltte terleme, kızarma, dökülme yapması sadece basit alerjik reaksiyon değildir örneğin imitasyon altın takılarda bu tür şikâyetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu tür şikâyetlerle karşılaşmamak için kurumsal niteliği olmayan firmalarla irtibata geçilmemesi gerekir.
14 Ayar Altının getirdiği sorumluluklar büyüktür. Özellikle yatırımlarda kazanç marjını çok yükseltmeyen bir altındır. Altınları bankada vadeli altın mevduat hesabında kullanmak bir nebze değeri korur. En azından değerinin çok çok altında bir satış gerçeklemez.Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur