WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kapalı Çarşı Altın

Kapalı Çarşı Altın

 Kapalı Çarşı Altın

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ve en çok kuyumcusu İstanbul Kapalı Çarşı’da bulunur. Bu nedenle de altın fiyatları ilk önce Kapalı Çarşı’da konuşulur. Kapalı Çarsı Altın fiyatları, Kapalı Çarşı’da bulunan kuyumculardan kuyumculara göre farklılık gözlemlerin. 
Kapalı Çarsı Altın fiyatları, altın kuruna göre farklılık gösterir. Aynı zamanda altın alım ve satımda da kuyumcudan kuyumcuya farklılık gösterir. Altın kurundaki düşüş ya da yükseliş kuyumculara doğrudan ya da dolaylı olarak yansır. Kapalı Çarsı Altın fiyatları global düzeydeki olaylardan da etkilenir. Bu etkilere bağlı olarak Kapalı Çarsı Altın fiyatları anlık olarak canlı bir şekilde değişiklik gösterir. Kuyumcular da bu gibi etkenlerden dolayı altın satışı yaparken yüksek, altın alışı yaparken de düşük fiyattan işlem yaparlar. Kuyumcular satın aldıkları altınların değerini hesaplarken, alışı yapılacak olan altının işçilikli veya işçiliksiz olduğuna dikkat ederler. Kapalı Çarsı Altın fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise gün içerisindeki altının alım ve satımıdır. 
Kapalı Çarsı Altın fiyatı, dünya üzerindeki farklı ülkelerindeki ons satışı da etkendir. Kuyumcunun inisiyatifine bağlı olarak altının fiyatı değişse de dünya üzerindeki altının yükselmesi veya düşmesi en temel etkendir. Aynı zamanda satılacak olan altının kalitesine, işçilikli olup olmamasına ve ayar, gramaj gibi özelliklerine de bağlıdır. 
Kapalı Çarsı Altın fiyatı, kuyumculardan kuyumculara değişiklik gösterir. Bu nedene bağlı olarak altının alım ve satış yaparken de mutlaka farklı kuyumculardan fiyat alarak gerçekleştirilmelidir. Farklı kuyumculardan fiyat alarak işleminizi gerçekleştirdiğinizde alış ve satış sırasında zarar etme ihtimaliniz çok düşüktür. Kurumsal veya ticari için altına yatırım yapan bireyler için bu kriterler oldukça önemlidir. Doğru ve gerçek altın fiyatları temel alınarak Kapalı Çarsı Altın almak ya da satmak için ulaşılabilen tüm kuyumculardan fiyat almak oldukça önemlidir.
Kapalı Çarsı Altın modellerinden biri olan altın bilezik, işçilikli ya da işçiliksiz olarak satılır ve alınır. 22 ayar altın bilezik 0.925 ayardaki altın çeşidi çoğunlukla bileziklerde tercih edilir. Bu altın çeşidi paraya çevrildiğinde 1 gram altın fiyatı temel alınarak ücretlendirilir. 
Kapalı Çarsı Altın modelleri çeşitleri arasında bulunan 18 ve 14 saflığa sahip, kolye, yüzük gibi takılar ise kadınların en çok rağbet gösterdiği ürünlerdir. 18 ve 14 ayara sahip bilezikler de vardır. İşçiliğe sahip bilekler için alış sırasında ekstra ücret alınırken, satış sırasında bu ücret geri ödenmemektedir. Bu neden işçilikli altın modellerinde alım ve satış sırasında fiyat farkı bulunur. Bu fiyat farklı beklediğiniz fiyatın altında bir satış yaşamanıza sebep olur. Bu nedenle Kapalı Çarsı Altın alırken işçiliksiz, saflık oranı ve gramajı yüksek altın modellerini tercih ederek yatırımınızı güçlendirebilirsiniz. 
Kapalı Çarsı Altın piyasası dünya genelindeki ons türünden belirlenen fiyatlarla şekillenir. Dolar üzerinden hesaplanarak Türk lirasına çevrilerek alışlar ve satışlar gerçekleşir. 
Kapalı Çarsı Altın fiyatlarının yanı sıra farklı ülkelerdeki altın fiyatlarına da bakabilirsiniz.
Kapalı Çarsı Altın modelleri arasında bulunan Trabzon, Ankara, Adana burma gibi ağır ve gösterişli altınların fiyatları da farklılık gösterebilir. Ağır görünümlerinden ve gösterişli biçimlerinden dolayı kolay kolay zarar ettirmeyen geleneksel altın takılardan olan gerdanlıklar ve kelepçelerin de fiyatları Kapalı Çarsı Altın fiyat farklılıklarından etkilenebilir. Bu nedenle satmak istediğiniz ağır, gösterişli, ince işçilikli altın modellerinizi Kapalı çarşıda satarken de pek çok kuyumcuya fiyat sorarak, fiyat alarak satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Düğünlerde takılan altınlarınızı da toplu bir şekilde satmak isterseniz fiyat almanızda yarar vardır. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur