WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Ata Altın

Ata Altın

 Ata Altın

Ata Altın ya da bizim daha çok kullandığımız ve piyasada daha çok öyle dile getirilen cumhuriyet altınını neden almalıyım ya da Ata Altın sadece bir yatırım aracı mıdır? Hediyelik ya da takı amacıyla Ata Altın almak makul değil midir? Ata Altın ya da herhangi bir altın alışverişinde altın aldığımız firmada aranacak nitelikler nelerdir? 
Özellikle Ata Altını ve tam altın arasında gidip gelir. Yatırımcılar, Ata Altın altının kendinde var olan has değeri tam altına göre daha yüksektir. Lakin tam altın alış fiyatı ile Ata Altının alış fiyatı değişiklik gösterir. Bu yüzden Ata Altının alış fiyatını her yatırımcı karşılayamaz ve altının kendinde değeri Ata Altına göre düşük olsa da tam altına yönelir lakin finansal anlamda esnek olan her yatırımcının Ata Altın alması daha makuldür. Ata Altın sadece kazanç marjının yüksekliğinden ötürü yatırım amaçlı değil hediye ve takı amaçlı da kullanılan bir altın çeşididir. 
Ayrıca Ata Altın alış ve satı arasında en fazla kazanç marjı sağlayan altındır çünkü alış ve satır yaparken zarar ettirmeyen aradaki farkı koruyan bir yatırım aracı olan Ata Altın,  en çok tercih edilen ama her yatırımcının tercih etmediği özellikle alış maliyetini karşılamak biraz zor olduğundan o bütçeye sahip olmayan yatırımcılar daha çok tam altına yönelir. lakin ata alın altının has değerinin daha yüksek oluğu bir altındır.
Peki, Ata Altın ya da herhangi bir altın alırken en çok neye dikkat edilmelidir, hangi prensipler ekseninde altın alım ve satımı yapılır. Özellikle altın alım ve satımı yaparken o alım ve satımı yapan firma öncelikle olarak bilinilirliği yüksel ve kurumsal niteliği olan bir firma olmalıdır. Aksi takdirde o alım ve satım olumsuzlukla sonuçlanabilir. Altın alışverişlerinde ve Ata Altın gibi değeri yüksek olan altınlarda dikkat edilmesi gereken bir husus da kurumsal niteliktir. Özellikle kurumsal niteliği olmayan firmalar hem lisansı geçmiş sertifika verme ya da hiç sertifika vermeme gibi durumlar yaşatabilir. Yatırımcının böyle aksiliklerle karşılaşmaması için her zaman kurumsal niteliği bulunan halk nezdinde ve piyasalarca imaj ve itibara sahip olan firmaları tercih etmesi yatırımcının avantajına olacaktır.
Ata Altın ya da herhangi başka bir altın yatırımında bankada bir mevduat hesabında altını değerlendirmek hem altının değerini korumasına hem de satışlarda altını kendi değerini kaybettirmeden satmada bir artı değer sağlayacaktır. 
Altın alım ve satımlarında kurumsal nitelik önem arz ediyor. Bu kurumsal niteliği olmayan firmaların sertifika vermeme ya da lisansı geçmiş sertifika verme dışında başka hangi konularda olumsuzluk yaşanma ihtimali vardır. Şöyle ki; özellikle kurumsal niteliği olmayan firmalardan aldığımız altınlar özellikle takı olarak kullanılanlarda ciltte kızarma, terleme, şişme yaptığı gözlemlendi, kişinin altın alerjisi olmasa dahi kurumsal niteliği olmayan firmalar imitasyon ürünler satma ihtimali bulunan firmalar oluğundan bu tarz şikâyetlerle karşılama ihtimali oldukça yüksektir.
Ata Altın alma konusunda hiçbir yatırımcının kafasında soru işareti bırakmamaya çalıştık, Ata Altın aslında altının has altın değerine daha yakın olabileceği bir altın türü olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle Ata Altını banka mevduatlarında altın hesabında değerlendiren yatırımcılar değerinin altında satma riski taşımazlar. Ata Altın alacak finansal suruma sahip her yatırımcı alım ve satım arasında çok fazla farkla karşılaşmayacaktır. İnsanlar tam altın ile Ata Altın arasında kalır. Çünkü ikisini birbiriyle karıştırıyor lakin tam altının has altın değeri ata alına göre daha düşüktür. Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur