WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumcusu

Kuyumcusu

 Kuyumcusu

Altın, binlerce yıldır takı olarak kullanılır. Devletlerin yükseliş dönemlerinde padişahların kendilerine ait altın paraları bulunur. Bu altın paralar ülkeyi temsil ederken aynı zamanda padişahı da temsil eder. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılan Cumhuriyet altını ekim ayında ve yıl değişiminde basılarak ülkemizi temsil eder. Cumhuriyet altını ve 
Reşat altını da tıpkı diğer altın tipleri gibi kuyumcularda satılırlar. Kuyumcusu, Kuyumcusu gibi yerlerde koleksiyonerleri ve yatırımcıları bekler. Avantajlı ve yüksek fiyatlarla yatırım yapmak isterseniz Cumhuriyet altını ve Reşat altını tercih edebilirsiniz. 
Altına yatırım yapmayı tercih eden ticari ve bireysel yatırımcıların sıklıkla gittiği mutlaka bir Kuyumcusu vardır. Bu durumun nedeni hem altının nabzını tutabilmek hem de yatırımlarını yakından takip edebilmek amacıyla güvenilir bir kuyumcuya ihtiyaç duyulur. Güvenilir bir kuyumcu seçilmesinin bir diğer nedeni ise dolandırıcılığa karşı önlem alabilmektir. Bulunduğunuz yerde kapalı çarşı gibi büyük altın çarşıları olmayabilir. Bilinen markaların fiziksel olarak iş yerleri de bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda esnaf kuyumsu tercih edilir. Kuyumcusu, babadan oğula şeklinde işlediğinden dolayı geleneksel pek çok modeli bulabilmek mümkündür. Bilinen marka kuyumcusunda ise daha modern ve yenilikçi takıları bulabilmek mümkündür. Kuyumcusu takı modellerinde ayrı düşseler de gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın gibi altın çeşitlerini kolayca bulabileceğiniz yerlerdir. 
Kapalı çarşı gibi Adana, Diyarbakır, Konya, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi bölgelerde de büyük altın çarşıları bulunur. Fakat Türkiye’nin yüzde elliden fazla kuyumcu İstanbul Kapalı çarşıda bulunur. İstanbul kuyumcusu modern tarzlarda pek çok modeli kapsar. Fakat Adana, Trabzon, Diyarbakır gibi illerde bulunan özel örgü yöntemiyle hazırlanan takıları il bazlı olarak İstanbul’a getirtir. Bu durumun yanı sıra İstanbul’da geleneksel üretim yapan işletmeler de vardır. Bu işletmelerde işçiliksiz olarak adlandırılan ve özel örgü ve tasarım tekniklerine dayanan burma bilezik, bileklik, boyunluk ve kolye gibi ürünlerin üretimi yapılır. 
Kuyumcusu tüm özel ürünleri kapsar. Sevdiğiniz kadın için özel bir hediye düşünüyorsanız Kuyumcusu altın modellerini değerlendirebilirsiniz. Evlilik, nişan ve söz gibi özel anları daha da özel kılabilmek için altın takı modellerini ve altın çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Sevdiğiniz kadına jest yapmak adına tercih edebileceği bir modeli seçmenizde fayda var. Sade ve gösterişten uzak olarak tasarlanan altın takıların yanı sıra Kuyumcusu gram, çeyrek, yarım, tam ve Cumhuriyet altınını gibi yatırım için sıkça tercih edilen ürünleri de satar. Yatırım aracı olarak da tercih edilen altın modelleri ve altın çeşitleri gramlarına ve ayarlarına bakılarak seçilmelidir. Örneğin 10 gram 22 ayar bilezik ile 30 gram 22 ayar bilezik fiyatları aynı değildir. Bunun nedeni tüm altın ürün fiyatları hesaplanırken 1 gram altının fiyatı baz alınarak hesaplanır. Anlık olarak değişen bu fiyatları altın kurunu takip ederek ön görebilirsiniz. 
Kuyumcusu tüm kadınların kullanabileceği takıları satıla sunar. Bu durumda hem seçenekler artar hem de yaşa göre doğru bir seçim yapma imkânı tanınır. Örneğin genç kızlar daha minimal ve gösterişten uzak modelleri tercih ederken yaşça ve fizik olarak olgun ve yetişkin kişiler ise gösterişli, ağır ve dikkat çekici ürünleri tercih edebilir. Altının ziynetin nerede kullanıldığı da tercihi etkileyen farklı bir faktördür. Özel davetlerde ağır altın takılar kullanabileceğiniz gibi günlük yaşantınızda, mesleğinizde daha sade ve giyim tarzınızla uyum sağlayan takıları tercih edebilirsiniz.  


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur