WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Çeyrek Altın

Çeyrek Altın

 Çeyrek Altın

Her geçen gün altına yapılan yatırım artış göstermektedir. Halk arasında yastık altı olarak da bilinen yatırım şeklinde çokça tercih edilen iki altın çeşidi bulunur. Bu çeşitlerden birisi gram diğeri ise Çeyrek Altındır. Çeyrek Altın düğünlerde sıkça takılan altındır. Gram ve yarım altın arasında bulunan Çeyrek Altın düğünler dışında takı ve tebrik etmek amacıyla da kullanılır. Yuvarlak görünümüyle halk arasında sarı lira olarak da adlandırılır. Bu Çeyrek Altın çeşidi kulplu ve kulpsuz olmak üzere iki şekilde karşınıza çıkar. Çeyrek Altın olarak kullanıcılarının karşısına çıkan altın, yatırım aracı olarak satın alındığı kadar takı olarak da kullanılır. Bu nedenle ziynet altın çeşitleri içerisinde beşi bir yerde olarak adlandırılan ve kırmızı renkte kurdele veya altın bir zincir yardımıyla kulplarından sabitlenen 5 adet ziynet altın aynı zamanda düğünlerde de geline takılan altın takı modelleri arasında bulunur. Kulplu ziynet ürünlerinden biri olan Çeyrek Altın; doğum, nişan, düğün, kutlama ve tebrik etmek için hediye olarak verilebilir. Tüm özel anlarda tercih edilebilen Çeyrek Altının sahtesi de oldukça çoktur. Kutu içerinde kolaylıkla muhafaza edilebilen Çeyrek Altının bakımı da oldukça kolaydır. Uzun vadede kullanabilmek için birikim yapmak isteyen kullanıcıların Çeyrek Altını sıkça tercih edildiği gözlemlenir. Uzun yıllarca saklanabilen bu Çeyrek Altın, diğer altın türleri gibi oksitlenmez, paslanmaz ve bozulmaz. Çeyrek Altın, nakit paraya en kolay çevrilebilen altın grubu arasında yer alır. Tıpkı; gram, yarım ve tam altın gibi kuyumculara giderek kısa süre içerisinde kolay bir şekilde bozdurabilirsiniz.  
Yatırım amacı olarak kullanılan Çeyrek Altın aynı zamanda takı ve tebrik amacıyla olarak kullanılan altın grubu içerisinde bulunur. Özel günlerde de sıklıkla kullanılan bu Çeyrek Altının sahtelerinin de piyasada çok olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çeyrek Altının sahte olup olmadığından emin olmak için tanınmış markalardan ya da güvenilir sarraflardan alarak yastık altında ya da bankalardan alarak hesabınızda Çeyrek Altın yatırımı yapabilirisiniz. Bir altının sahte olup olmadığını anlamanın birçok yolu vardır. Bunlardan biri de mıknatıstır. Mıknatıs yardımıyla altının sahte olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Sahte altın hakkında profesyonel bir yardım da alarak, altının sesinden de sahte olup olmadığı anlaşılabilir. İnternet üzerinden alacağınız altınlara da dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; internetten alacağınız Çeyrek Altının sertifikası olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer yoksa satıcısına sorabilirsiniz. Bilindik markalardan almaya özen göstererek de altının sahte olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca sahaflardan alacağınız altının üzerinde ayarının yaptığına da dikkat edebilirsiniz. 
Çeyrek Altın Türkiye’de en çok satın alınan ziynetlerden biridir. Çeyrek Altının fiyatı alım ve satımda farklılık gösterir. Çeyrek Altının kulpsuz hali 22 ayar olup, 18 mm çapındadır. Kulplu hali ise 1,75 gramdır. Yatırım için sıkça kullanılan altın çeşidi olan Çeyrek Altın, düğünlerde, özel günlerde ve kutlamalarda da sıkça tercih edilir. Bunun nedeni ise Çeyrek Altının satışında fazla fiyat farkının olmamasıdır. Alış ve satış fiyatının yakın olduğu Çeyrek Altın, takı olarak kullanılabilecek en uygun altındır. 
Çeyrek Altının üzerinde tarih bulunur. Geçtiğimiz yılın tarihi yer alıyorsa eski tarihli, içerisinde bulunulan tarihi içeriyorsa yeni Çeyrek Altın olarak adlandırılır. Üzerinde bulunan bu tarih Çeyrek Altının alım satım fiyatını etkilemez. Bu yüzden de gram altın ve yarım altın arasında bulunan bu Çeyrek Altını dilerseniz kendinize yatırım amacıyla dilerseniz de annenize, kız kardeşinize ve diğer sevdiklerinize hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur