WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumcuda Altın Fiyatları

Kuyumcuda Altın Fiyatları

 Kuyumcuda Altın Fiyatları

Altın yatırım amacıyla en çok satın alınan madenlerden biridir. Hem değerli hem de oldukça yumuşak olmasından dolayı binlerce yıldır takı olarak kullanılır. Takı olarak kullanımının yanı sıra yöneticilerin para olarak kullandığı madenlerden biridir. Günümüzde ise sadece takı ve yatırım amacıyla kullanılan altın bireysel ekonomik güç elde edebilmek için tercih edilen bir üründür. Bu nedenden dolayı ciddi yatırımcılar anlık olarak altın borsasını takip ederken aynı zamanda yıllık verilere dayanarak da yatırımlarını daha da avantajlı hale getirirler. Altın uzmanları en çok ayarına ve gramına göre yatırım yaparlar. Böylece zarar etme ihtimali düşerken kazanma ihtimali artmış olur. Kuyumculardan altın fiyatları öğrenilerek de yatırım için bilgi alınabilir. 
Kadınlar takılardan çokça hoşlanırlar. Bu nedenle doğum günü, yıl dönümleri ve tebriklerde altın takılar sıkça tercih edilir. 22 ve 24 ayar gibi yüksek ayarlara ve aynı zamanda yüksek gramajla üretilen küpe, kolye, bilezik ve yüzük gibi takılar çok değerli olduklarından dolayı hem yatırım hem günlük kullanım amacı ile hem de özel günleri taçlandırmak adına kullanılabilen altın modellerini tercih edilebilir. Her kadın için mutlaka özel bir tasarım vardır. Sevdiğiniz kadına, annenize veya kız kardeşiniz için özel olarak seçeceğiniz altın modellerinin fizikleriyle ve giyim kuşamları ile uyum sağlaması önemli bir husustur. Altın takılar rahat kullanım dolayısıyla fizik ile uyum sağlamalıdır. Örneğin, kalın bir bilekte salaş duran şık ve zarif bir bileklik kullanılabilir. Fizik ile uyumlu olması demek aynı zamanda kolye, bileklik ve boyunluk gibi altın ürünlerinin ölçülerinin beden ile uyumunu da belirler. 
Altınlar üç farklı şekilde satın alınabilir. Kuyumcular, bankalar ve bilinen markaların web sitelerinden olduğu gibi dijital pazaryeri platformlarından da satın alabilirsiniz. Birkaç banka hariç fiziksel olarak altın verilmez. Web sitelerinde ya da pazaryeri platformlarında satılan ürünler gram olarak farklı şekillerde hesaplanabilir. Bu nedenlerden dolayı en güvenilir altın alış ve satış işlemlerinin yapıldığı kuyumcular tercih edilir. İstanbul’da bulunan Kapalı Çarşı gibi altın fiyatlarının nabzını tutan, farklı illerde de farklı kuyumcu hacmine sahip yerler de vardır. Bu gibi yerlerde bulunan Kuyumcuda Altın Fiyatları farklılık gösterebilir. Bunun nedeni altının gram değerinin sürekli olarak değişmesi ve koleksiyoncuların talepleridir. Kuyumcuda Altın Fiyatları sıklıkla değiştiğinden dolayı altın alıp satmadan önce mutlaka birden fazla kuyumcuyu gezmenizde fayda vardır. 
Kuyumcuda Altın Fiyatları, anlık olarak güncellenen altın borsasına göre belirlenir. Altın borsası siyasi ve ekonomik problemlerden etkilenerek ülke içerisinde değişiklik gösterir. Altın, ons üzerinden dolar kurundan Türk lirasına çevrilerek hesaplanır. Bu hesaplamalar sonucunda Kuyumcuda Altın Fiyatları kuyumcu, banka ve web sitelerinde farklılık gösterir. Kuyumcuda Altın Fiyatları en güncel şekilde belirlenirken, banka ve web sitelerinde bu durum biraz gecikebilir.  Bu nedenle altın almak isteyen kişiler çoğunlukla kuyumcuları tercih ederler. 
Kuyumcuda Altın Fiyatları belirlenirken altın modellerinin ve çeşitlerinin ayarına ve gramına bakılır. Fakat çok özel üretimlere sahip takılar geleneksel ve etnik dokulara sahip olduklarından dolayı fiyatlarına bu özel üretim ücreti de eklenebilir. İşçilikli modellerden farklı olarak Diyarbakır ve Adana burma gibi örgü şekli kullanılarak üretilen modeller işçilikli olarak geçmez. Çünkü üretim biçimi farklıdır. Örneğin örgü şeklinde üretilen bileklik ve hasır bileklikler çok özel tasarımalara sahip altın ürünleri arasında yer alır. Kuyumcuda Altın Fiyatları belirlenirken bu gibi özellikler göz önünde bulundurulur. Farklı kuyumculardan fiyat alarak alış satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur