WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Çeyrekli Bileklik

Çeyrekli Bileklik

 Çeyrekli Bileklik

Çeyrekli Bileklik farklı modellerde, tüm tarzları uygun olarak üretilir. Çeyrekli Bileklik; beş ya da altı çeyreğin ip ve kauçuk kullanılarak bir araya getirilmesiyle oluşur. çeyrekli bilekliğin günlük kullanıma uygun tasarımları vardır. Günlük olarak kullanırken altının kolay şekil alabildiğini ve yumuşak bir maden olduğunu unutmamalısınız. Her ne kadar sağlam ve dayanıklı olsa da gün içerisinde yoğun bir temponuz varsa Çeyrekli Bileklik takmanız bazı problemlere yol açabilir. Bu problemlerden en sık yaşanılan ise bileğini ve sert zemin arasında kalarak bükülmesidir. Ayrıca bilekliğiniz bir yerlere takılarak zarar da görebilir. Bu açıdan değerlendirildiğinde Çeyrekli Bilekliklerinizi kullanırken dikkatli olmalısınız.  Beşli çeyreklikli bilekliğin yani sıra altılı ve yedili çeyreklikli bileklikler de bulunur. 
Çeyrekli Bilekliklerin ucunda pek çok sayıda geçirme halkası bulunur.  Bu geçirme halkalarından yararlanarak Çeyrekli Bilekliklerinizi bileğinizin ölçüsüne göre dilediğiniz gibi ayarlayabilirisiniz. 
Bu Çeyrekli Bilekliklerin tekli, ikili, beşli, altılı ve yedili olamk üzere birçok çeşidi bulunur. Günümüzde oldukça popüler olan çeyrek altını bilekliklerde; 8,14 ve 22 ayar altın tercih edilir. Diğer tüm altın modelleri gibi Çeyrekli Bilekliklerin de taşlı ve taşsız modelleri bulunur. Taşsız olan modelleri günlük kullanım için uygunken taşlı olan modeller ise düğün, nişan ve söz gibi özel anlarda kullanabileceğiniz ürünlerdir. Yeni nesil bileklik olarak da bilinen Çeyrekli Bileklikler şıklığınızı ve zerafetinizi ortaya çıkaran modellere de sahiptir. 
Günlük aksesuar olarak tercih edilen ürünlerin en önemli özelliği hafif olmalarıdır. Altın takımlarda altının kullanımına ve altın bilekliğin tasarımına göre ağırlığı da aynı oranda değişir. Çeyrekli Bileklikte önemli olan üzerinde bulunan çeyrekliğin gramajının yani sıra modelinin tasarım ağırlığıdır. Tercih edilen modelde taş ve altın zincir kullanılmış ağırlık ve fiyat da ona göre artacaktır. Fakat klasik bir Çeyrekli Bileklik aldığınızda üzerinde bulunan çeyrekli 22 gram ayarındadır. 22 gram ayarın yani sıra 14 ayarlı olarak da kuyumcularda bulabilirsiniz. 
Hem günlük hem de özel anlarda kullanabileceğiniz altı Çeyrekli Bileklik modeli 19 ve 22 gram arasında değişkenlik gösterebilir. Bu ağırlık tasarımda kullanılan malzemeye ve işçiliğine göre değişebilir.  Çeyrekli Bileklik modellerinde saf altının kullanıldığı modellerin yani sıra pek çok farklı tarzda kadınların beğenisine sunulur. Kauçuk kordonu yani sıra ipli olan Çeyrekli Bileklikler günlük kullanımda oldukça rahattır. 
Özel davetlerde tercih edilen kıyafet kadar kullanılan takılar da dikkatleri üzerinize toplamanın için önemli aksesuarlardır. Bu dikkat çekici, zarif ve şık aksesuarların biri de Çeyrekli Bilekliklerdir. Çeyrekli Bilekliklerin altın zincirli olanları düğün, nişan ve özel davetlerde gösterişi seven kadınların tercih ettiği önemli aksesuar ürünleri arasında bulunur. Çeyrekli Bileklik üzerinde bulunan zincir üzerinde farklı desenler bulunabilir. Desenler sizin tarzınıza uyum sağlar ve olduğunuzdan daha şık ve zarif görünürsünüz. 
Altın ürünlerinde ayar olarak adlandırılan saflık derecesini belirten bazı kodlar bulunur. Bu kodlar, internetten altın alırken de kolaylık sağlarken kuyumculardan yardım almadan kendiniz de altın ayarını bilebilirsiniz. 14 ayar için üç kod bulunur. Bu kodlar; 14,575 ve 585 olarak karşınıza çıkıyorsa 14 ayar altına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. 22 ayar altın ürünlerinde ise bu sayılar daha da artar ve 14 ayar kodlarından farklılık gösterir. Bazı altın ürünlerinde açıkça 22 yazsa da bazılarında; 910, 912, 916,930 ve 933 kodları bulunur. Tüm bu kodlardan herhangi birini gördüğünüzde 22 ayar altın takıya sahip olduğunuzu bilebilirsiniz. Yaygın olarak kullanılmayan 18 ayar altınlarda ise 18 ve 750 kodlarını görebilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur