WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Külçe Altın Fiyatı

Külçe Altın Fiyatı

 Külçe Altın Fiyatı

Külçe altın, yatırım için sıkça tercih edilen altın türlerinden biridir. Özellikle de uzun vadede yatırım için doğru bir tercih olan külçe altın, bilinen en eski yatırım araçlarından biri olarak karşınıza çıkar. Farklı ağırlıklarda üretilen külçe altın, teknolojinin gelişmesiyle internet ortamında da sıkça satın alınan altınlardan biridir. Sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de en çok tercih edilen ve en popüler olan altın türü külçe altındır. Hem yatırım hem de takı amacıyla kullanılan külçe altın, düğünlerde ve özel günlerde de hediye alternatifi olarak değerlendirilir. Düğünlerde, evlilik yıl dönümlerinde tercih edilebilen külçe altın sertifikalı bir şekilde satılır. Külçe altın, gram altın olarak da bilinir. Uzun yıllar muhafaza edilebilir ve saflığı yüksek olduğundan dolayı avantajlı bir yatırım ürünüdür. 
Külçe Altın Fiyatı, anlık olarak değişkenlik gösterir. İstanbul’daki Kapalı Çarşı gibi büyük illerde bulunan kuyumcu çarşılarında Külçe Altın Fiyatı anlık olarak takip edilebilirken, internet üzerinden çevrimiçi bir şekilde de takip edebilirsiniz. Külçe Altın Fiyatı; ayar, gramaj ve çeşidine göre belirlenir. Külçe Altın Fiyatı belirlenirken ayarına bakılır. Örneğin 22 ayara sahip Külçe Altın Fiyatı diğer altın ayarlarından yüksektir. Külçe altının ağırlığı da oldukça önemli olduğundan dolayı nakite çevirmeden önce altın kurunda anlık olarak takip ederek ve farklı kuyumculardan fiyat alabilirsiniz. Bu sayede külçe altınınızı bozdururken zarara uğramadan en avantajlı şekilde bozdurabilirsiniz. 24 ayar en yüksek saflık oranına sahip olduğu anlamına gelir. 24 ayar altının fiyatı diğer altın fiyatlarından daha yüksektir. 
Külçe Altın Fiyatı, güncel olarak farklılık gösterdiğinden dolayı sabit bir fiyatı yoktur. Diğer altın modellerinden daha saf ve ayarı daha yüksek olduğundan dolayı oldukça avantajlı bir yatırım sağlar. Ticari yatırımcılar ve bireysel yatırımcıların da en çok tercih ettiği külçe altın kuyumculardan kolay ve hızlı bir şekilde satın alınabilir. Külçe altın bankalardan da satın alınabilir. Fakat bazı bankalar fiziksel olarak altın vermek yerine altının değeri olan nakiti verebilirler. Bu nedenle kuyumculardan külçe altın almayı seçebilirsiniz. 
Külçe altın modelleri tasarım olarak aynı benzerliklere sahip olsalar da farklı ağırlıklarda üretilir. Halk arasında yaygın olan farklı gramajlardaki seçenekler tercih ediliyor olsa da daha büyük ağırlığa sahip olan külçe altınlar da vardır.  Bu altın satın almadan önce takı ya da hediye amaçlı kullanılıp kullanılmayacağına dikkat edilmelidir. Takı ve hediyelik olarak tercih edilen altınlarda işçiliksiz olması oldukça önemli bir husustur. İşçilikli altın modelleri daha düşük fiyatlara bozdurulurken, işçiliksiz altın modelleri daha avantajlı fiyatlara bozdurulabilir. 
Külçe Altın Fiyatı, altın modellerinin ağırlığına ve saflık derecesine bağlı olarak farklılık gösterir. İşçiliği olan altın modelleri de tasarım özelliklerine bağlı olarak daha yüksek fiyatlara sahiptir. Yatırım amacıyla alınan külçe altınlarda işçilikli olan modelleri tercih edilmez. Tüm bu altın modelleri, nakite çevrilirken sahip oldukları ağırlığa göre fiyatları belirlenir.
Külçe Altın Fiyatı, serbest piyasa altın fiyatlarından dolayı farklı olabilir. Fakat ayar ve gramaj baz alınarak da Külçe Altın Fiyatı hesaplanabilir. Bu da ons üzerinden hesaplanır. 24 ayar altın Külçe Altın Fiyatı diğer altın çeşitlerine göre çok daha yüksektir. İçerisinde gümüş, bakır gibi madenleri bulunduran farklı ayarlarda altın çeşitleri de vardır. 22 ayar Külçe Altın Fiyatı maksimum saflık derecesine sahip olmadığından dolayı satış fiyatı daha düşük olur. Ticari yatırımcılar yüksek saflık derecesine sahip altınları avantajlı olduklarından dolayı daha çok tercih ederler.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur