WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Baget Yüzükler

Baget Yüzükler

 Baget Yüzükler

Baget Yüzükler en özel anlarınızı sonsuz kılar. Bu nedenle evlenecek çiftlerin en çok tercih ettiği ve en değerli yüzüklerden biridir. Pırlanta taşlı yüzükler için karattan bahsediliyorsa bu yalnızca üzerinde bulunan pırlanta taşlarının toplam ağırlığını ifade eder. Pırlantadan üretilen Baget Yüzüklerde çoğunlukla üzerinde bulunan büyük taşın karat olarak ifade edilen ağırlığı azsa, yüzük tasarlanırken ve imal edilirken farklı taşların da kullanıldığını belirtir. Küçük boyutlardaki baget tektaş yüzükler hariç dikkat çeken, iddialı Baget Yüzüklerde ana taşın etrafındaki küçük taşların da kalitesini belirten ölçülerin verilmiş olması gerekir.
0.15 karat üretilen Baget Yüzükler baget kısmı ve yuvarlak elmasların tamamı 0.15 karat eder. Bazen, bazı tektaş yüzüklerde 0.15 ct ölçülebilir. Bazen de Baget Yüzükler üzerinde bulunan tüm taşların ağırlığı hesaplanır. Bu hesaplamalarda Baget Yüzükler; 0.72, 0.50, 0.42 karat olarak ölçülebilir.
Baget Yüzükler yalnızca karat olarak ölçülmez. Baget Yüzükler üzerinde bulunan taşın berraklığı, renksizliği düşük olabilir. bu gibi durumlarda yüksek karat olsa da pahalı olmayabilir. Baget Yüzükler yeteri kadar berrak değilse eğer büyük ölçüde safsızlaştırıcı içerdikleri içindir. Elmas çıkarılmadan önce kristalleşme işleminde kristal yapısına safsızlıklar karışmış olabilir. Bu da baget yüzüğün saflığını olumsuz yönde etkilemiş olur. Saflığı etkileyen safsızlıklar baget yüzüğün üzerindeki ana taşın dayanıklılığını olumsuz yönde etkiler. Dayanıklılığı azaldığı için de darbelere karşı dayanıksızdır. Bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması için Baget Yüzükler seçilirken oldukça beyaz ve berrak olmasına dikkat edilmelidir.
her değerli yüzük modelinde olduğu gibi pırlantalı Baget Yüzüklerde fiyat belirlenirken saflık oranına bakılır. Saflıkları hesaplanırken bazı harflerle bu saflıkları belirtilir. Berraklık durumlarına göre belirlenen pırlantalar IF ya da Fl olarak kodlanır. Bu kodları bulunduran Baget Yüzükler en kusursuz ve en kıymetli yüzüklerdir. VVS veya VS olan pırlantalar ise en az düzeyde izler taşırlar. Büyüteç yardımıyla bakıldığında dahi izler çok zor seçilirler. SI olarak kodlanan pırlantalar ise küçük izli olan pırlantalardır. Büyüteçle bakıldığında profesyoneller tarafından görülebilir izler taşırlar. Fakat pırlanta üzerinde bulunan izler şeffaflığı etkilemezler. Nadir olsa da özel tasarımlarda beyaz oldukça büyük pırlantalarda gözle büyütme işlemi yapılmadan gözle görülebilir. Bahsi geçen tüm bu kodlar lekelerin neresinde bulunduğunu ve aynı zamanda da ölçülerini verir. Kesinlikle kaç tane leke olduğunu bildirmez.
Baget büzüklerin temizliği de oldukça önemlidir ve çok dikkat ister. Kullanılan makyaj ürünleri, el kremleri gibi yüzük üzerinde kalıntılar bırakan ürünlerin kullanımı ve günlük hayatta farkında olunmayan toz ve kirler Baget Yüzükler üzerinde birikebilir. Bu sebeple Baget Yüzükler düzenli olarak temizlenmeli ve bakım yapılması gerekiyorsa aksatılmamalıdır. Evde kendiniz bakımını ve temizliğini yapacaksanız eğer hassas temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Baget Yüzükler kimyasallarla karşılaşmamalıdır. Kimyasallar, Baget Yüzükler üzerinde bulunan çevre taşlara zarar verebileceği gibi ana taşa da çokça zarar verebilir. Ilık su ve az miktarda kullanılan deterjanla hazırlanan karışım içerisine bırakılan yüzüğün temizlendiğinden emin olduktan sonra karışımdan çıkarıp yumuşak ve hafif bir bezle silebilirsiniz. Temizleme aşamasında karbonat da kullanabilirsiniz. Baget yüzüğünüzün fırçalanmaya ihtiyacı varsa hafif bir şekilde yumuşak fırçayla fırçalayabilirsiniz. Yüzüğünüzde oluşabilecek yoğun kirler için profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Oldukça hassas olan Baget Yüzükleri temizlerken olduğu gibi kullanırken de hassas davranmanız oldukça önemlidir. Ana taşın zarar görmemesi adına günlük kullanımda takılmalara ve çarpmalara dikkat edebilirsiniz. Özellikle parfüm, deodorant ve kozmetik ürünlerden uzak tutarak baget yüzüğünüzün uzun ömürlü olmasını da sağlayabilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur