WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın Kolye

Altın Kolye

 Altın Kolye

Altın Kolye, her yaşta kadının günlük ve özel günlerde sıkça kullandığı takılardan biridir. Eşsiz sadelikte ve güzellikte üretilen pek çok Altın Kolye modeli bulunur. Altın Kolye modelleri; taşlı ve taşsız olmak üzere ikiye ayrılır. Taşsız Altın Kolyeler genç kızların daha sık kullandığı takılardan biridir. İnce zincirle kullanılan; isimli, harfli, hayvan ve çiçek figürlü kolye uçları hem günlük hem de sevgililer günü, davet gibi özel anlarda kullanabileceğiniz şekilde tasarlanır. Sevdiklerinizin tarzından emin değilseniz eğer taşsız Altın Kolye modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu durumun sebebi taşsız kolyelerin ter tarzla uyum sağlayabileceğidir. Taşlı kolyelerin aksine günlük olarak kullanılabilen taşsız Altın Kolyeler kulplu ve kulpsuz olarak da farklılık gösterebilir. Kulplu kolyelerin zincirleri kolay bir şekilde değişebilirken, kulpsuz kolye uçları müdahale edilmeden değiştirilemez. Değiştireceğiniz Altın Kolye zincirinin görünümü ve zincirlerinin geçiriliş tarzı da boynunuzdaki duruşunu büyük oranda etkiler. Minimal tasarıma sahip kolye uçları için ince zincirler tercih edilirken, çok ağır görünmeyen kolye uçları için orta kalınlıkta zincirler kullanılabilir. 
Taşlı kolyeler ise şık ve zarif kıyafetleri tamamlayan takılar olarak tercih edilir. Taşlı Altın Kolye; evlilik yıl dönümü, düğün ve daha özel günlerde eşinize ve anneniz için hediye alternatifi olarak değerlendirebileceğiniz ürünlerdir. 
Altın Kolyeler sizi zarif bir görünüme kavuştururken aynı zamanda dikkatleri üzerinize çekmenize olanak tanır. Yüzlerce farklı çeşidi bulunan bu Altın Kolye modelleri arasında bulunan; geometrik, harfli, figürlü taşsız olanların yanında taşlı olanlar da oldukça öne çıkar. Altın Kolyeler günlük kullanım için oldukça uygundurlar. Aynı zamanda da özel günlerde kullanabileceğiniz gösterişli ve dikkat çekici modelleri de sıkça tercih edilir. 
Altın Kolyenin tarihine bakıldığında kullanımı, Mezopotamya uygarlıklarının farklı kültürlerine uzanır. Altın Kolye, nazar boncuğuyla birlikte kullanılan Altın Kolyeler, günümüzde oldukça sık kullanılan ve her yıl yenilenen tasarımıyla kullanılmaya devam eden takılardan biridir. Koleksiyonların da vazgeçilmezleri arasında olan kolye zinciri ucunda bulunan kolye uçları; kalp, kelebek gibi farklı hayvan figürleri, değerli küçük taşlar ve geometrik şekillere sahip minimal Altın Kolyeleri tercih ederek tarzınızı sade bir şekilde takılarınıza yansıtabilirsiniz. 
Kadınların yanı sıra erkeklerin de beğendiği zincirler modelleri arasında; burgu ve halat altın zincirler, örgüye benzeyen ince bir işçiliğe sahiptirler. Balıksırtı adı verilen Altın Kolye tasarımları, uzun zaman popülerliğini sürdürerek, en çok tercih edilen zincir modellerinden biri olmuştur. Son zamanlarda oldukça farklı tasarıma sahip halka şeklindeki Altın Kolyelerin tekli ve iç içe geçmiş modelleri de vardır. Farklı tarzlarda işlenen isimli yazılı Altın Kolyeler, kişiye özel olduğundan dolayı çok özel bir hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz.
Altın Kolyenin saflık derecesini belirten sayılar bulunur. Bu sayılar kolyenin saflık kodlarıdır. Bu kodlara göre farklı ayarlarda olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Fakat bu ayar kodları ile Altın Kolyenin kaç gram olduğunu anlayamayabilirsiniz. Bu nedenle Altın Kolyenizin kaç gram olduğunu kuyumcunuza sorarak öğrenebilirsiniz. Ayar, Altın Kolyenin gram fiyatını doğrudan etkiler. Bu nedenle saflık oranı en yüksek olan 22 ayar kolyenin gram değerleri, daha düşük ayar derecesindeki Altın Kolyelere göre daha yüksektir.
Beyaz veya rose renklerde üretilmek üzere içine karıştırılan gümüş ve bakır gibi madenlerin oranına göre farklı ayarlarda Altın Kolyeler bulunur.
Tarzınıza uygun Altın Kolyeyi seçerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Altın Kolyeyle kendinizi şımartabileceğiniz gibi sevdiklerinizi de şımartabilirsiniz. Özel günlerin yanı sıra tebrik için de Altın Kolyeleri tercih edebilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur