WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Bilezik Fiyatları

Bilezik Fiyatları

 Bilezik Fiyatları

Altının gram fiyatı üzerinden hesaplanan Bilezik Fiyatları tüm altın fiyatları gibi ekonomideki dalgalanmalardan da etkilenir. Bilezik Fiyatlarının hesaplanması için öncelikle bilezikte kullanılan altının binde kaç oranında kullanıldığı belirlenmelidir. Bileziklerin iç kısımlarında yazan 910 ve 933 arasında belirli numaralar yazılır. Bu numaralar bileziğin milyem değerini ifade eder.   
Bilezik Fiyatları, gramajına ve işçiliğine göre belirlenir. Kuyumculardan alınan altınlarda işçilik varsa eğer işçilik ücreti alınır. İşçilik ücreti sadece bilezik alınırken ödenir. Satış yaparken işçilik ücreti ödenmez. 
Düğün, nişan ve nikâh gibi özel anlarda takılan takılardan biri de bileziklerdir. Yaz aylarında yoğunlaşan önemli düğün, nişan gibi özel günler birçok masrafı da beraberinde getirir. Altın Bilezik Fiyatları düğün yapacak çiftleri oldukça zor anlar yaşamalarına sebep olabilir. Bu nedenle çiftler ve aileleri Bilezik Fiyatları düşüşe geçtiği dönemlerde alarak hem yatırım hem de düğün takısı olarak değerlendirirler. 
Türkiye’de hediye ve yatırım amacıyla tercih edilen takı modelleri Bilezik Fiyatları sebebiyle daha uygun fiyatlı ziynetlerin tercih edilmesine neden olmuştur. işçiliksiz Bilezik Fiyatları, işçilikli Bilezik Fiyatları kadar yüksek değildir. Fakat ons ve milyem üzerinden hesaplandığında bilezikler farklılık gösterebilir. Örneğin, 22 ayar altın bileziğin değerini belirlemek için altın konusunda uzmanlaşmış kişiler ons ve milyem değeri üzerinden hesaplarlar. Sonuç olarak bulunan değerler 22 ayar Bilezik Fiyatları olarak karşınıza çıkar. Fakat her bilezik 22 ayar olarak üretilmez. 22 ayar bilezikler genellikle 14,20 ve 30 gram şeklinde üretilir. Bu 22 ayar Bilezik Fiyatlarındaki en büyük etken ise işçiliktir.
Altın ziynet ürünleri farklı renklerle üretilebilir. Örneğin; genç yaş grupları altın ve kolye modellerinde sarı altın genellikle yerine rose ve beyaz altını tercih ederler. Rose ve beyaz altının günlük kullanımda daha sade göründüğü düşünülür. Fakat altın bileziklerde sarı renk kullanılır. 22 ayar olarak rağbet görülen altın Bilezik Fiyatları farklı tasarımları da kapsar. Bileziklerin genişlikleri de farklılık gösterir. Bu farklılıklar altın Bilezik Fiyatlarını etkilemez.  Son yıllarda oldukça popüler duruma gelen 22 ayar ise birbirinden farklı birçok tasarıma sahiptir. İşçiliksiz altın bilezikleri, diğer bilezik modellerine göre yani işçilikli bilezik fiyatına göre daha kolay satılabilir. Kolay satılabildiği gibi değer kaybeden de satılabilir. Son derece yumuşak olan altın madeninin işlenmesi sırasında el işçiliği oldukça çoktur. Bu nedenle aynı ayara ve grama sahip altın bilezikler arasında işçiliği en az olan bilezikler daha uygun bir fiyata alınabilir.
Bilezik Fiyatları; anlık ve günlük olarak değişiklik gösterir. Altının gram fiyatı üzerinden hesaplanan altın bilezikler düğünlerde, çiftlerin zor anlarında yardımcı olabilmesi açısından işçiliksiz altın bilezikler takılır. Kısa vadede iyi bir yatırım aracı olan altın, çok uzun yıllardır yatırım aracı olarak tercih edilir. Altın ziynet eşyalarını her yaş grubu farklı modellerle kullanabilirken altın bilezik modellerini genellikle orta yaş grubu ve üst grupların çoğunlukla tercih ettiği gözlemlenir. 
Altın bilezik modellerinden biri olan şamelli bilezikler iç tarafında bulunan destek amaçlı yerleştirilen halka bulunur. Burma bilezik kadar pahalı olmayan bu bileziğin ağırlığı benzer modellerin genişliklerine oranla daha hafiftir. 
Bilezik fiyatı belirlenirken saflığına ve gramına bakıldığını birçok kez ifade etmiştik. Altının saflığı %96 civarında olan 22 ayar altın bileziklerin fiyatı, 24 ayar altının gram fiyatından hesaplanır. 24 ayar takı olmamakla birlikte 14 ve 18 ayar altının içerisine belirli oranlarda farklı madenler karıştırılarak altının sertliği de arttırılır. Bu karışımlar altının rengini de etkiler.   


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur