WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Tuğralı Kolye

Tuğralı Kolye

 Tuğralı Kolye

Tugralı Kolye modelleri, genelsek tarzı yansıtan altı kolye modellerinden biridir.
Osmanlı Devleti döneminde her padişahın kendisine ait tuğrası bulunurdu. Bu tuğralar padişaha ait yazışmalarda ve padişah tarafından yaptırılan eserlerde de kullanılırdı. Tuğra, dünya üzerindeki en değerli madenlerden biri olan altınla birleştirilerek Tugralı Kolye kullanmayı seven kadınların özel günlerdeki giyimlerini ve tarzlarını tamamlamak için son dönemlerde oldukça popüler bir takı haline gelmiştir.
 Tuğralı altın kolyelerde ise en sık kullanılan tuğra Fatih Sultan Mehmet'in kendisine ait olan tuğradır. Bu tuğralı altın kolyeler; damla şeklinde ya da düz yuvarlak bir şekilde tasarlanabilirler. Tugralı Kolye modelleri taşlı ve taşsız olmak üzere iki farklı şekilde üretilebilirler. Taşlı olarak üretilen Tugralı Kolye modellerinde farklı değerli taşlar kullanılabilir. Zinciri ve kolye ucunu birlikte alabileceğiniz gibi kolye uçlarını ayrı, zincirini ayrı bir şekilde de alabilirsiniz. Tugralı Kolye zincirlerinin standart ölçüsü 45 santimetredir. Kolye ucu ise 8,14,22 ve 24 ayar olarak üretilir.
Her kadının takı zevkleri ve kullanım sıklığı farklı olduğundan dolayı pek çok tarzda takı üretilir. Tugralı Kolye modelleri de bu duruma bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Dış görünümlerinin yanı sıra gram ve ayarlarında da farklılıklar görülür. Zarif desenleriyle süslenen Tugralı Kolye modelleri her dönem popüler olmaya devam eder. Bu Tugralı Kolyeler, ince işçilikle üretilirler. Bu nedenle kadın dikkatini çekerek önemli ve özel bir hediye haline gelir.
Kadınların sıklıkla tercih ettiği Tugralı Kolyeler ana hatlarıyla aynı çizime sahip olsalar da zeminleri farklılık gösterir. Bu farklılıkların yanı sıra üzerlerinde bulundurdukları taşlar da farklılık gösterir. Tuğralı motif; su damlası, yuvarlak, kare veya dikdörtgen gibi farklı geometrik şekillerden oluşan zeminlere tasarlanır. Sade ya da gösterişlisi tasarımlar arasına seçim yapabilmek için tarzınıza uygun olup olmadığını, günlük yaşamınızda kullanıp kullanmayacağınızı belirlemeniz gerekir. İhtiyacınız doğrultusunda tercih edeceğiniz Tugralı Kolye modelini seçerken taşlı mı veya taşsız mı olması gerektiğinizi de belirlemeniz gerekebilir. Tugralı Kolyeyi kendiniz için seçebileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye alternatifi olarak da değerlendirebilirsiniz.  
Tugralı Kolye seçerken; Taşlı ya da taşsız, geometrik şekilli tasarımların yanı sıra çerçeveli olup olmadığına da dikkat edebilirsiniz. Çerçeveli tuğra kolye sevdiklerinize hediye alternatifi olarak değerlendirebileceğiniz modeller arasında bulunur. Tugralı Kolyenin Zeminde kullanılan sade fakat göze çarpan motif etrafındaki çerçevelerde bulunan motiflerle modern bir görünüm kazanır. Özel davetlerde kıyafetinizi şık bir şekilde tamamlayan ve günlük yaşamda güvenle kullanılabilen Tugralı Kolyeler arasında farklar görülebilir. Günlük yaşamda kullanabileceğiniz Tugralı Kolye modelleri; küçük, sade ve kibar bir tasarıma sahiptir. Özel günlerde kullanabileceğiniz modeller ise daha büyük ve iddialıdır. Bu iddialı Tugralı Kolye modellerini tamamlamak için yakut, pırlanta ve elmas gibi değerli taşlar kullanılabilir. Bu iddialı görünüme sahip modellerden biri de lale şeklindeki zeminlere sahip olanlardır. Lale tasarımına sahip Tugralı Kolye özel davetlerde kullanılabileceği gibi günlük yaşamda da kullanılabilen modellerden biridir. Bu modellerin yanı sıra ipli Tugralı Kolyeler de bulunur. İpli Tugralı Kolye modellerinde altın tasarımı deri geçişli ip üzerine konulmasıyla oluşan tasarıma denir. Çok ağır olmayan ipli kolye spor tarzından vazgeçmek istemeyen kadınlar özel olarak tasarlanır. Günlük hayatta kullanım kolaylığı sağlayan, gösterişten uzak fakat bir o kadar dikkat çekici sade Tugralı Kolye her kadının tercih edebileceği modellerden biridir. Sade ve gösterişten uzak tuğralı altın kolyelerin yanı sıra büyük ve değerli taşlarla süslenmiş olan modellerini de tercih edebilirsiniz.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur