WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Has Altın

Has Altın

 Has Altın

Altın eski çağlardan beri yatırım amaçlı da kullanılan en önemli madenlerden biridir. Yatırım amaçlı çokça tercih edilen gram altın, yarım ve tam altın, Cumhuriyet altın gibi çeşitlerini bütçenize uygun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 
İçeriğine farklı bir madde karıştırılmayan altına Has Altın adı verilir. Altının saflığını belirleyen ifade ise ayardır. Altının saflığını belirtmek için ayar veya milyem kavramları kullanılır. Has Altın; 24 ayar ve 995/1000 milyem aralığında üretilen altın türleri için kullanılır. 
24 ayar altın türleri Has Altın olarak geçer. Sarraflar ve bankalar, Has Altını gram üzerinden satabilirler. Sarraflar aynı zamanda Has Altının gram karşılığı üzerinden alım satım işlemi de yapılabilirler. Has Altının fiyatı, diğer altın fiyatları gibi belirlenir. Has Altının fiyatı; anlık olarak değişiklik gösterebildiği gibi günlük, haftalık aynı zamanda da aylık ve yıllık olarak değişiklik gösterir. Dünyada yaşanan son dakika gelişmelere göre farklılık gösteren altın fiyatları, petrol fiyatları, döviz kurunun hareketliliği, altın borsasındaki piyasa beklentisi gibi durumlar altın fiyatlarına etki eden faktörler arasında yer alır. Has Altında da diğer altın çeşitleri gibi canlı bir şekilde kolayca takip edilebilir. 
Sarraflar ve bankalar; Has Altını, gram altın üzerinden satılır. Has Altının gram fiyatı yıl boyunca; anlık, haftalık, aylık olarak yaşanan ekonomik dalgalanmalar sebebiyle değişiklik gösterir. Altın piyasası bazı dönemlerde oldukça hareketli süreçlerden geçer. Her altın yatırımcısı için altın türlerinin yeri aynı derecede önemlidir. Yatırımcılar çoğunlukla özel altın yatırımlarına yönelir. Has gram altın, yatırım amaçlı tercih edilen altın türlerinden biridir. Has Altınla ilgili bilinmeyen noktalar olabilir. Gram, Has Altın, has gram altın, 24 ayar gram altın ve saf altın olarak bahsedilen tüm altınlar aynı şeyi ifade ederler. Has Altının gram fiyatı 24 ayar üzerinden belirlenir. Altının saflık oranını belirleyen kavram ayardır. 24 ayar altınlar, Has Altın adıyla piyasada yerini alırlar.
Altın yatırımcılar için çokça tercih edilir. Bu nedenle altın piyasasında sahte altın da bulunur. Bir Has Altının sahte olup olmadığını anlayabilmek için pek çok yöntem bulunur. Sarraflar genellikle mihenk taşıyla altının sahte olup olmadığını anlayabilirler. Sarraflar altını mihenk taşına sürttüklerinde, mihenk taşında sarı bir renk oluşmasını beklerler. Bu sarı renkle birlikte altının sahte olup olmadığı ortaya çıkar. Bir diğer yöntem ise altının ayar damgasının bulunup bulunmadığının kontrolünün sağlanmasıdır. Bu yöntem halk arasında da sıkça uygulanan yöntemlerden biridir. Altının üzerinde bulunan ayar damgası bulunduğu gibi aynı zamanda patent damgasının da bulunması gerekir. Bu patent damgası her altın ürününün üzerinde yer almayabilir. Fakat altının kaç ayar olduğunu belirten ifade mutlaka altın üzerinde yer almalıdır. Bu nedenle altın üzerinde ayar damgası bulunmayan ürünleri almamanız önerilir. Sahte altın anlama yöntemlerinin en spesifik olanı ise altın sesidir. Has Altın, gram altın, yarım ve cumhuriyet altını gibi pek çok altını, sert bir zemine atıldığında çıkardığı sesin tonuna bakılarak gerçek mi sahte mi olduğu anlaşılabilir. Sahte altınlar, sert yüzeye atıldığında ince bir ses çıkarırlar. Bu yöntem, sadece altın konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu yöntem uzman kişiler tarafından uygulansa da, altının sahte olup olmadığını anlamak için oldukça zor bir yöntemdir. Sahte altın üretiminde kullanılan materyaller de altının kendini belli etmesine sebep olur. Ağırlığını etkileyen bu materyaller mıknatıs tarafından çekilebilir özelliktedir. Gerçek Has Altın ve diğer altınlar mıknatısla çekilemez ve oksitlenmezler. Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur