WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın Modelleri

Altın Modelleri

 Altın Modelleri

Altının değeri, gramının fiyatına göre belirlenir. Gram, çeyrek, yarım ve tam altının fiyatları da buna göre belirlenir. Bunların dışında daha değerli sayılan, Reşat, Hamit, Gremse ve külçe gibi çeşitleriyle de zaman zaman karşılaşılabilmektedir. Reşat altın, Osmanlı Sultanı V. Mehmet Reşat için üretilir. Fakat Cumhuriyet altınıyla aynı değere sahiptir. Çok fazla bulunmadığından dolayı da oldukça kıymetli bir altındır. Hamit altın ise, Osmanlı Sultanı II. Abdülhamit adına basılmıştır. Cumhuriyet altınının iki buçuk katına eşittir.
Altın Modelleri, mücevherleri seven ve önem veren kadın için özel olarak sunulur. Farklı gramajına ve görünüme göre de birçok çeşidi bulunur. 
Altın, antik zamanlardan günümüze dek en önemli ve güvenli kuyumlardan biridir. Tarihin birçok anında para olarak kullanılırken, günümüzde özel günlerin ve düğün günlerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuştur.  Altın, kararmaz ve paslanmaz. Bu yüzden de uzun süre takılabilir ve güvenle saklanabilir özelliklere sahiptir. Bu yüzden de düğün, nişan, söz gibi özel günlerde de sıkça tercih edilir. Ziynet ve ganimetin yanı sıra aynı zamanda dekorasyon tasarımında da sıklıkla tercih edilir. 
Altın Modelleri, farklı işlemlerden geçirilerek, farklı ağırlıklarda üretilir. Kabartma, oyma gibi işlemlerle takı haline getirilir. Kolay işlenebilir olduğundan dolayı çeşit çeşit formda üretilir. Bu formlar; bilezik, kolye, küpe, yüzük şekillerine sahiptir. Ağırlıklarına göre ise; gram, çeyrek, yarım ve tam altın çeşitleri bulunur. Bu formlar ve ağırlıklar özel gün tasarımları olsa da yatırım amaçlı da sıkça tercih edilerek değerlendirilir. Her bütçeye uygun bu altınları kuyumcularda kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Düğünlerde sıkça tercih edilen altın çeşitlerinden biri olan altın bilezikler 22 ayar olarak satışa sunulur. Altın bilezikler; burma, düz ve farklı süslemeli olarak karşınıza çıkar. İşçiliksiz olarak adlandırılan ve herhangi bir süsleme ya da tasarım olmaksızın sadece ve şık bir şekilde satışa sunulan bilezikler kolay ve değerli bir şekilde satıldıklarından dolayı sıkça tercih edilir. Bu düz bilezikler genellikle yatırım amaçlı satın alınır. Düz bileziğin yanı sıra burma ve işlemeli altın bilezikler de piyasada kolayca bulunabilir. Bu burma bilezikler; Adana, Halep, Ankara ve ikili burma bilezikler şeklinde adlandırılır. Çok iddialı görünen bu bileziklerin işçilikleri çok fazla olduğundan dolayı değer kaybetmesi zordur. Değerini olumsuz yönde etkilemeyen bir diğer özellik ise ek olarak yapıldığından dolayı aşınmamasıdır. Bu sebeplerle altın bilezik bozdurmak isteyenler, burma bileziğin zarar payı az olduğundan dolayı daha sık bozdurulur ve piyasada bulunur.  Bu altın bileziklerin yanı sıra bir Altın Modelleri arasında bulunan kolyelere de bir göz atmak gerekir. Altın kolyeler 14 ve 22 ayar şeklinde altın piyasasında yerini alır.  Fakat altın kolyeler 8 gram ve 24 gram olarak da tercih edilir. Altın kolye fiyatlarını etkileyen en önemli faktör kaç ayar olduğu ve zincirinin uzunluğudur. Altın zincirlerle uyum sağlayan kolye uçları da altın veya farklı taşlarla süslenirler. Bu yüzden de değer verdiğiniz kadınları altın kolyelerle şımartabilirsiniz. Nişan, söz ve evlilikte sıkça tercih edilen Altın Modelleri arasında yüzük de yer alır. Kadınların özel günlerinde önemsediği altın yüzükleri yine ayar ve işçiliklerine göre bulabilirsiniz. Fakat genellikle düz yüzükler tercih edilir. Sebebi ise günlük kullanıma uygunluğudur. Günlük kullanımda görünümünüzü tamamlayan bu bağlılık aksesuarı, en dikkat çekici Altın Modellerinden biridir. Çiftler genellikle altın yüzüklerinin içerisinde tarih veya karşılıklı olarak isimlerini yazdırarak yüzüklerini daha da anlamlı hale getirirler. Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur