WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Tamaltın

Tamaltın

 Tamaltın

Eski çağlardan bu yana altın hem yatırım hem de hediye olarak kullanılan değerli bir madendir. Yatırım ve hediye alternatiflerinin yanı sıra ödeme olarak da altın kullanılır. Hem geleneksel hem de modern tarzlarda bulunan altının asla modası geçmeyen bir gereçtir. Oldukça değerli olan bu cevher paslanmayan ve kararmayan yapısıyla mücevher, aksesuardır. Fakat altının yapısını etkileyecek olan yabancı maddelerle bir araya geldiğinde kararma yapabilir. Altın kararma yaptığında kuyumculardan yardım alarak tekrar eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz. Gram altın, çeyrek ve yarım altın modelleri ve çeşitlerinin yanı sıra Tamaltın gibi gramajı oldukça yüksek altınlar da bulunur. 
İyi bir yatırım aracı olarak karşınıza çıkan Tamaltın; bebek doğumunda, düğün, nişan ve tebrik gibi özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Çünkü Tamaltın diğer yatırım araçlarına nazaran en güvenilir yatırım araçlarından biridir. Kulplu Tamaltın modelleri hediye edilebilir. Ziynet eşyası olarak kullanılabilen de bu kulplu Tamaltın modelleridir. Aynı zamanda iş yerlerinde çalışanların motivasyonları için de sıkça tercih edilir. Kadınların dikkatini çeken Tamaltın, farklı boyutlarda üretilebildiğinden dolayı farklı her kadına özel olarak tasarımlar bulunabilir.  Sevdikleriniz için hediye alternatifi olarak değerlendirebileceğiniz Tamaltın modelleri günlük olarak kullanmak yerine özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Hediye olarak verilen tam altınlar zor zamanlarda ve kriz anlarında kurtarıcı bir rol üstlenirler.
Tamaltın, çapı ve gram olarak diğer altın modellerinden daha büyüktür. Büyük olduğundan dolayı da piyasalarda alımı ve satımı oldukça yoğundu. 22 ayar tam üzerinde Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin yanı sıra basım tarihi de bulunur. Tam altının diğer tarafında ise Atatürk fotoğrafı bulunurken aynı zamanda Atatürk resminin etrafında desenler bulunur. Tamaltın herkes tarafından değerli ve önemli bir yatırım aracı olarak bilinir. Tamaltın 7.016 gr ağırlığında Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi tarafından üretilir. 
Tam altın genellikle Cumhuriyet altınıyla karıştırılır. İki altın arasında hem gram olarak hem de tasarım açısından oldukça farklıdır. Bu farklardan ilki, gramajdır. Cumhuriyet altını, tam altından farklı olarak 7.216 gramla üretilir. Cumhuriyet altında bulunan Atatürk resminin etrafında desen bulunmaz. Tamaltına göre daha sade bir tasarıma sahiptir. Ayrıca Cumhuriyet altını belirli dönemlerde üretilirken, Tamaltın her zaman üretilebilir. Tam altın da Cumhuriyet altını ve diğer altınlar gibi yuvarlak bir biçime sahiptir. Kurumsal ve aynı zamanda bireysel yatırımcılar, tam altını tercih ederler. İyi bir yatırım aracı olarak tercih edilen Tamaltın alışta ve satışta zarar edilmeyen altın modelleri arasında bulunur.  
Tamaltın 22 ayar, 7.016 gr ve 30 mm çapında, Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi tarafından üretilir. 
Altın pek çok modelle, her bütçeye uygun olarak üretilirler. Yarım altın, çeyrek ve gram altın gibi aynı zamanda yüzük, kolye ve bilezik gibi altın takılar da bulunur. Tam altın da kolye, bilezik ve yüzük gibi biçimlere dönüştürülebilir. Kuyumcular, tam altın takasına oldukça açıktır. Yatırım amacıyla aldığınız tam altını, takı olarak değerlendirebilirsiniz. Tam altını takıya dönüştürerek kullanmaya başladığınızda imitasyona olan alerjinizin etkilerinden de kurtulmuş olursunuz. Çünkü altın takılar, imitasyon takılar gibi alerji yapmazlar. Tam altından dönüştürülen takılar yine tam altın üzerinden fiyatlandırılır.  Bu fiyatlandırma sırasında gramaj ve ayar kalite açısından çok önemlidir. 
Tamaltın almadan önce birkaç kuyumcudan ya da sarraftan fiyat alabileceğiniz gibi anlık olarak altın kurundaki tam altın değerini takip edebilirsiniz. Bu sayede tam altını, avantajlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirken aynı zamanda satışını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur