WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Cumhuriyet Altını

Cumhuriyet Altını

 Cumhuriyet Altını


Altının değeri, ülkelerin ekonomilerine göre değeri artar ya da azalır. Altın, en fazla yatırım ve takı amacıyla kullanılan değerli madenlerden biridir. Olukça kolay işlenmesi ve parlak olması nedeniyle çeşitli takı modellerinde de kullanılır. Takı olarak kullanılmasının yanı sıra süslemelerde de yaygın olarak kullanılır.
Altın takı olarak; 22 ayar ve 24 ayar bilezik, farklı ayarlarda beşi bir yerde, işçilikli veya işçiliksiz bileklik, minimal ya da sarkan küpe her yaş grubuna uygun kolye olarak pek çok farklı çeşit ve modelde alınır, kullanılır veya satılır. Cumhuriyet Altını ise saf altın işlenerek üretilir. Cumhuriyet Altını aynı zamanda ata altın olarak da bilinir. 22 ayarda bir saflığa sahip olan bu altın modeli, ayar saflık oranından dolayı altına yatırım yapmak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği altın modelleri arasında yerini alır. 
Altın hem yatırım ya da hediye amacıyla kullanılır. Kültürümüze ait olan yardımlaşma duygusu zor zamanlarda nakiti olmayan ya da yüklü miktarda yardım etmek isteyen kişilerin kullandığı altının başında da Cumhuriyet Altını gelir. Cumhuriyet Altını, kulpsuz olarak tercih edildiğinde satış anında avantaj sağlayabilirsiniz. Kulplu ve kulpsuz olarak iki farklı şekilde üretilen Cumhuriyet Altını renginde farklılıklar görülebilir. Karşınıza çıkan bu renk farklılıkları oldukça normaldir. 
Cumhuriyet Altını sahip olduğu standartları Türkiye Büyük Millet Meclisi belirler. Bu nedenle de yalnızca T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü basabilir.
Cumhuriyet Altını para yerine geçmesinin yanı sıra aynı zamanda ülkemizi de temsil eder. Bu özelliğiyle de maddi manevi en değerli altındır. Farklı boyutlarda üretilebileceği gibi farklı gramlarla da üretilir. Cumhuriyet Altının iki türü bulunur. Birincisi Cumhuriyet ziynet altınları, ikincisi ise Cumhuriyet Altını sikkeleridir. Cumhuriyet altın sikkelerinin ve Cumhuriyet ziynet altınının gramına bağlı olarak beş farklı çeşidi ve modeli bulunur. Çeyreklik, yarımlık, birlik, iki buçukluk ve beşlik gibi çeşitleri bulunur. Cumhuriyet Altını genel olarak 10 farklı boyutta ve ağırlıkta üretilir. Üretilen bu altın çeşitlerinin bir yüzünde 1923 tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti yazısı bulunur. Cumhuriyet Altınının diğer yüzünde ise “ Hâkimiyet Milletindir.” İfadesi yer alır. Aynı yüzde Atatürk’ün ismi ve Ankara yazısını da görmek mümkündür.  Türkiye’yi temsil eden bu Cumhuriyet Altını başarılı bir tasarıma sahiptir. Cumhuriyet Altını, kenarları tırtıklı ve 7.216 gramajıyla üretilir. 
Cumhuriyet Altını ve tam altın görsel olarak karıştırılabilir. İki altın da 22 ayardır ancak tam altın üzerinde bulunan Atatürk’ün resminin etrafında desenler bulunurken, Cumhuriyet Altını üzerindeki Atatürk’ün etrafında bu şekilde desenler yoktur. Cumhuriyet Altını 29 Ekim ve miladi takvim başlangıç tarihlerinde basılır. Bu nedenle oldukça özel bir yatırım yapmayı tercih edenlerin sıklıkla tercih ettiği altın çeşididir. Cumhuriyet Altını da tam altın da 22 ayar saflıkta üretilir. Fakat tam altın 30 mm çapta, Cumhuriyet Altını ise 22 mm çapta üretilir. Gram olarak bakıldığında ise Cumhuriyet Altını 7.216, tam altın ise 7.016 olarak üretilir. Cumhuriyet Altını, tam altına göre daha az işlemeli ve sade bir şekilde üretilir. 
Cumhuriyet altın fiyat olarak sabit değildir. Anlık olarak değişebildiğinden dolayı fiyat olarak bir kesin olarak bir rakam vermek oldukça zordur. Cumhuriyet altın fiyatı da tıpkı diğer altın fiyatları da şu şekilde hesaplanır: dolar kuru üzerinden altının fiyatı alınır ve kur üzerinden işlem yapılarak Türk lirasına çevrili. Cumhuriyet Altını avantajlı bir yatırım aracıdır.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur