WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Sıkça Sorulan Sorular

Altın madenleri, dünya çapında çeşitli bölgelerde bulunabilir. Önemli altın madenleri arasında Avustralya, Afrika, Rusya, Kanada ve ABD yer alır.

Altın, maden ocaklarında çıkarılır ve sonra işlenir. İlk olarak, madenler için kazı çalışmaları yapılır. Sonra, altın içeren malzeme, sıvılarla işlenir ve altının saf hali elde edilir.

Altın fiyatları, dünya piyasalarındaki arz ve talebe göre belirlenir. Aynı zamanda, ekonomik ve politik olaylar, altın fiyatlarını etkileyebilir.

Altın, çeşitli amaçlar için kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları arasında ticaret, yatırım ve takı (bilezik, kolye, alyans) yapımı yer alır.

Altın, yatırım amacıyla kullanıldığında, değerini koruyan bir yatırım aracıdır. Aynı zamanda, süs eşyası yapımında kullanıldığında, estetik bir değer taşır. Altının antimikrobiyal özellikleri de bilinmektedir ve sağlık alanında kullanılmaktadır.

Bilezik üretimi, maden ocaklarından elde edilen altın, gümüş veya diğer metallerin, eritme, dökme, sıcak ve soğuk işleme teknikleri kullanılarak işlenmesiyle gerçekleşir. Bilezikler, daha sonra tasarım ve süsleme için kullanılmak üzere el işi teknikleriyle şekillendirilir.

Bilezikler, süs ve moda amaçları için kullanılır. Ayrıca bilezikler, takı olarak kullanılır ve tören veya özel olaylar için kullanılabilir. Bilezikler, aynı zamanda yatırım amaçlı olarak da kullanılabilir.

Bilezik fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi, tasarımın zorluk derecesi ve üretim maliyetlerine göre değişebilir. Ayrıca bileziklerin fiyatları, arz ve talep dengesine, moda trendlerine ve ekonomik koşullara da göre değişebilir.

Bileziklerin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik kalitesi ve tasarımın zorluk derecesine göre belirlenir. Ayrıca, bileziklerin kalitesi, takı yapımcıları tarafından verilen garanti veya sertifikalar ile de belirlenebilir.

Bilezikler, nem ve tozdan korunacak şekilde saklanmalıdır. Bilezikler, özel takı kutuları veya takı saklama çantaları içinde saklanabilir. Ayrıca, bileziklerin kimyasal maddelerden veya diğer zararlı maddelerden uzak tutulması gerekir. Bileziklerin periyodik olarak temizlenmesi de önerilir.

Alyanslar, altın, gümüş, platina gibi metallerin eritilmesi, dökülmesi, sıcak ve soğuk işleme teknikleri kullanılarak işlenmesiyle yapılır. Alyanslar, daha sonra tasarım ve süsleme için kullanılmak üzere el işi teknikleriyle şekillendirilir.

Alyanslar, genellikle evlilik veya söz veya nişan yüzüğü olarak kullanılır. Aynı zamanda alyanslar, yatırım amaçlı olarak da kullanılabilir.

Alyans fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi, tasarımın zorluk derecesi ve üretim maliyetlerine göre değişebilir. Ayrıca alyansların fiyatları, arz ve talep dengesine, moda trendlerine ve ekonomik koşullara da göre değişebilir.

Alyansların kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik kalitesi ve tasarımın zorluk derecesine göre belirlenir. Ayrıca, alyansların kalitesi, takı yapımcıları tarafından verilen garanti veya sertifikalar ile de belirlenebilir.

Alyanslar, nem ve tozdan korunacak şekilde saklanmalıdır. Alyanslar, özel takı kutuları veya takı saklama çantaları içinde saklanabilir. Ayrıca, alyansların kimyasal maddelerden veya diğer zararlı maddelerden uzak tutulması gerekir. Alyansların periyodik olarak temizlenmesi de önerilir.

Türkiye'de altın madeni olarak en önemli yerler arasında Kırşehir, Afyon, Eskişehir, Konya, Isparta, Manisa, Nevşehir, Burdur, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale illerinde yer alır.

Türkiye'de altın madenciliği, genellikle açık ocak veya kuyu yöntemi ile yapılır. Açık ocak yöntemi ile altın, maden ocaklarında bulunan cevher olarak elde edilir. Kuyu yöntemi ile altın, kuyular aracılığı ile elde edilir.

Türkiye'de altın üretimi, yıllara göre değişebilir ancak 2021 yılı verilerine göre Türkiye'de altın üretimi yaklaşık 15 ton düzeyindedir.

Türkiye'de altın ticareti, genellikle bankalar veya takı satıcıları olan kuyumcular aracılığı ile yapılır. Ayrıca, Borsa İstanbul'da işlem gören altın vadeli işlemleri ile de yatırım yapılabilir.

Türkiye'de altın fiyatları, dünya genelindeki altın fiyatlarına ve Türkiye'deki arz ve talep dengesine göre belirlenir. Ayrıca, Türkiye'de altın fiyatları, Türkiye Merkez Bankası tarafından belirlenen döviz kurlarına ve ekonomik koşullara da göre değişebilir.

Altının kalitesine dikkat edin: Altının kalitesi, ons olarak ölçülür ve genellikle 24 ayar, 22 ayar veya 18 ayar olarak ifade edilir. 24 ayar altın en yüksek kalitede ve en pahalıdır, 22 ayar orta kalitede ve 18 ayar en düşük kalitede ve en ucuzdur.

Altının kaynağını doğrulayın: Altının gerçekten saf olduğunu ve gerçek bir metalden yapıldığını doğrulamak için, altının sertifikasını veya garanti belgesini inceleyin. Ayrıca, altının üretim yerini ve markasını araştırın.

Altının tasarımını seçin: Altın takıların tasarımı, kişinin zevkine ve tarzına göre değişebilir. Altın takıların tasarımını seçerken, kişinin ne amaçla kullanacağını ve ne tarzda olmasını istediğini dikkate alın.

Fiyatı karşılaştırın: Fiyatlar, altının kalitesine, tasarımına ve üreticinin markasına göre değişebilir. Aynı tasarımda ve kalitede altın takıları fiyatları karşılaştırarak en uygun fiyatı bulabilirsiniz.

Hakiki altın, gerçekten saf altından yapılmış olan altını ifade eder. Hakiki altın, gerçek altın olarak adlandırılır ve gerçek değerine sahiptir. Aşağıdaki yollar ile hakiki altını tanıyabilirsiniz:

Sertifika veya garanti belgesi: Gerçek altın takıların, üreticinin verdiği bir sertifika veya garanti belgesi olmalıdır. Bu belgeler, altının saflık oranını ve kalitesini belirtir.

Altının kalitesi: Gerçek altın, 24 ayar, 22 ayar veya 18 ayar olarak ifade edilir ve gerçek altının kalitesi yüksektir.

Altının markası: Gerçek altın takıları, ünlü ve güvenilir markalardan alınmalıdır.

Altının ağırlığı: Gerçek altın takıların ağırlığı, belirlenen standartlara uymaktadır.

Altının rengi: Gerçek altın renk olarak sarı renkte olmalıdır. Eğer altın takısının rengi çok beyazsa veya çok koyu ise o takı gerçek altın olmayabilir.

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur