WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Beşi Biryerde

Beşi Biryerde

 Beşi Biryerde

Beşi Biryerde altını, 22 ayar beş adet Cumhuriyet altınının bir dizilmesiyle oluşur. 22 ayar ve 24 ayar Cumhuriyet altını piyasada maddi ve manevi bir anlamı olan Cumhuriyet altınından yapılır. Cumhuriyet altını Ekim ayında ve yılın ilk ayında üretilir. Bu nedenle çokça kıymetlidir. Diğer altınlara göre her ne kadar sanatlı ve işlemesi gibi görünse de oldukça sade bir tasarıma sahiptir. Beşi Biryerde altını hafif işlemeli ve sanatlı bir üsluba sahiptir. Piyasada en çok satışı yapılan altınlar arasında yer alır. Yatırımcılar ve koleksiyonerler için paha biçilmez olan Cumhuriyet altını, 22 ayar altın satışı çok olduğundan dolayı ticaret hacmi oldukça geniştir. Bu ticaret hacminin genişliği yatırımcılar için bir avantajdır. Sınırlı sayıda üretilen Cumhuriyet altını, tam altınla da karıştırılabilir. 
Beşi Biryerde altını Cumhuriyet ata altını ya da ata lirası olarak da bilinen sürekli değer kazanan bir yatırım aracıdır. Bu yatırım aracı kimi zaman eşe, dosta ve akrabalara, kimi zaman ise hatırlı kimselere armağan edilebilir. Altının ticaret hacmi genişledikçe her yıl, bir önceki yıla göre altının değeri artar ve siz altını aldığınız yılla size geldiği zamana göre kazanç elde etme imkanınız artar.
Beşi Biryerde altını, beş Cumhuriyet ata altının adaptasyonu olarak da geçer.  Beşibiryerde altının beş cumhuriyet ata altınını sırıayla bir yerde bulunabildiği gibi farklı altınlarda yer alabilir. İrili ufaklı bir boyunluk isterseniz eğer çeyrek altın, yarım altın, tam altın, Reşat altın ve Cumhuriyet altını gibi farklı gramlara sahip fakat aynı ayarda olan altınları bir araya getirebilirsiniz. Böylece şık bir görünüm elde ederken, boynunuzda hareket sağlamış olursunuz. 
Beşi Biryerde altının ağırlığı 36 gramdır. Çapı ise 35 milimetredir. Beşi Biryerde altını Cumhuriyet altınının tam beş katı ağırlığındadır. Ata beşli Cumhuriyet altınlarının basım tarihi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yılı olan 1923 ile yıldönümlerinin toplanmasıyla elde edilmektedir. Bu sayede basım tarihlerini bilebiliyoruz. Cumhuriyet altını aynı zamanda Türkiye’yi uluslararası da temsil eder. Bu nedenle asil bir tasarıma sahiptir.
Piyasalardaki ata beşli Cumhuriyet altın, ticaret hacmi genişleyen bir kazanç kaynağı olarak karşınıza çıkar. Aldıktan sonra elden çıkaracağınız dönem de zarar etme ihtimali neredeyse olmayan bir altın türüdür.
Ata altın, tam altın ile genellikle karıştırılır. Ata altın üzerinde bulunan Atatürk resmi etrafı işlemeli bir şekilde tasarlanırken, Cumhuriyet altınının yüzerinde bulunan Atatürk etrafında işleme bulunmaz. Cumhuriyet altını 22 ayar ve 7.216 gramdır. Tam altın ise 7.016 grama sahiptir. Tam altın ağırlık olarak da Cumhuriyet altından hafiftir. Cumhuriyet altını 22 milimetre çapa sahipken, tam altın 33 milimetre bir çapa sahiptir. İkisi de yuvarlak para şeklinde basılır. Fakat süslemeler ve üzerindeki yazılar tamamen farklıdır. 
Beşibiryerde altını genellikle maliyeti yüksek olduğundan dolayı bireysel yatırımcılar tarafından tercih edilmez. Ticari yatırımcılar ve koleksiyoncular Cumhuriyet altınını sıklıkla tercih ederler. Tüm kriz anlarını kolayca atlatmanın yolu Cumhuriyet ata beşli altından geçer. Her dönem kazanç elde ettiren ve bireysel yatırımcılara fiyatı ağır gelse de maddi değeri her geçen gün bir öncekini geride bırakırcasına artış gösterir. Yatırımcıların favori tercihleri arasında olmayı sürdüren Cumhuriyet ata Beşi Biryerde her zaman güvenilir, kurumsal niteliğiyle ön plana çıkan firmalardan alınmalıdır. Sertifikasız ürünlerle karşılaşma ihtimali kurumsal firmalarda olmayacağından dolayı güvenilir kuyumculardan almakta fayda vardır. Beşi Biryerde altını uzun vadede önemli bir yatırım aracıdır.Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur