WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın Alış Satış

Altın Alış Satış

 Altın Alış Satış

Altın Alıs Satıs fiyatları anlık olarak değişir. Bu nedenle yatırım olarak aldığınız altınların gramajına ve ayarlarına göre, altın kuru üzerinden takip ederek alabilirsiniz ya da satabilirsiniz. 
Altın; kuyumcu, bankalar ve çevrimiçi sitelerden altın alabilirsiniz. Kuyumculardan anlık olarak Altın Alıs Satıs yapabilirsiniz. Fiziksel olarak altın alabildiğinizden dolayı hem yatırım amacıyla hem de hediye alternatifi olarak güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bankalar da Altın Alıs Satıs yapabilir. Fakat kuyumculardan farklı olmak üzere bazı bankalar fiziksel altın vermek yerine altının değeri olan nakiti verir. Bazı bankalar ise altını fiziksel olarak verebilir. Fakat iki şekilde de bankalar, hesabınızda bulunan altının isteğiniz üzerine satış işleminizi de kolayca gerçekleştirebilir. 
Altın Alıs Satıs için öncelikle alacağınız altını, altın modelini ya da altın çeşidini belirlemeniz, satış esnasında avantajlı olmasını etkiler. Örneğin; gram altın, çeyrek altın, yarım altın veya tam altın aldığınızda satış sırasında, eğer kurda düşüş yoksa işlem sizin için avantajlı olur. Fakat işlemeli altın, işlemeli bilezik, kolye veya küpe gibi takılar alarak yatırım yaparak satış esnasında dezavantajlı bir işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Bunun nedeni de işçilikli bilezik, kolye ya da küpe alırken işçilik ücreti öderseniz ancak satış sırasında bu işçilik ücreti ödenmez. Ayar ve gramı taban alınarak altın takı ve setlerin fiyatları belirlenir. Özel örgü yöntemiyle üretilen bileklikler gibi değerli takılar ise değer kaybetmek yerine nesilden nesile aktarılarak daha da değer kazanılar. İşlemeli olan altın takılara oranla Altın Alıs Satıs işlemleri daha yüksek fiyatlar başlar. Altın takılar üzerinden yatırım yapmayı ya da sevdikleriniz için altın takı modellerinden birini seçmeden önce; saflık oranına, gramajına işçilikli olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu sayede sevdikleriniz en kriz anlarında hediye ettiğiniz takıları değerlendirerek kolaylıkla atlayabilirler. 
Altın Alıs Satıs işleminden karlı çıkabileceğiniz farklı bir yöntem ise farklı kuyumcuları dolaşarak fiyat almaktır. Farklı kuyumcular dolaşarak hem fiyat aralıklarının ne olduğunu öğrenebilirsiniz hem de sizin için en uygun fiyat hangisi ise onu değerlendirebilirsiniz. Altın Alıs Satıs sırasında olumsuzluk yaşamamak adına altın kurunu da takip ederek elinizdeki işçiliksiz olan altın modelleri ve çeşitleri için tahmini bir fiyat belirleyerek Altın Alıs Satıs işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 
Altın Alıs Satıs işlemlerinde sırasında tam altın ve Cumhuriyet altını karıştırılabilir. Siz de Cumhuriyet altını ve tam altını karıştırabilirsiniz. Bu nedenle Cumhuriyer altını ve tam altını detaylı bir şekilde ele almakta fayda vardır. Cumhuriyet altının bir yüzünde bulunan Atatürk resmi etrafında desen bulunmazken tam altın üzerinde bulunan Atatürk resminin etrafında desenler ve süslemeler bulunur. Cumhuriyet altını ekim ayında basılırken tam altın için belirli bir gün ya da tarih yoktur. Cumhuriyet altını 7,216 gram iken tam altın 7,016 gramdır. 1 adet tam altın dört adet çeyrek altına eş değerdir. Bu nedenle kriz anlarında bozdurmak istediğinizde bir tam altını bozdurarak elinizde fazladan nakit kalmasın diye düşünerek dört adet çeyrek alabilirsiniz. Tüm bu bilgilerin ışığında Cumhuriyet altını tam altından daha özeldir. Bu özelliğinden dolayı da Türkiye’yi yurtdışında da temsil eder. Altın Alıs Satıs sırasında bu ve buna benzer nedenlerden dolayı altınların fiyatları spesifik noktalarda farklılaşabilir. Fakat en önemli üç özellik Altın Alıs Satıs sırasında oldukça önemlidir. Bunlar; altının ayarı, altının gramı ve altının yapılış şeklidir. Altın Alıs Satıs sırasında altının özel yapım olup olmadığı belirlenerek de altın modeline fiyat belirlenebilir. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur