WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Ata Lira Fiyatı

Ata Lira Fiyatı

 Ata Lira Fiyatı

Ata Lira Fiyatı, Cumhuriyet altını olarak da bilinen ve Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi Kurumu tarafından üretilen bir altın çeşididir. 
Ata lira; oldukça önemli ve anlamlı bir ziynet eşyası olarak ya da yatırım aracı olarak değerlendirilebilen altın çeşitlerinden biridir. Kuyumcularda kulpsuz ata lira olarak satışa sunulan tam ata lira, 22 ayara sahip altından üretilir. 
Görünüşü sebebiyle ata liraya benzeyen altın çeşitleri, kulpsuz olarak satılır. Ata liranın toplam ağırlığı 7.20 gramdır. Ata lira modeli de tıpkı diğer altınlar gibi uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde muhafaza edilebilir. Kulpsuz olarak tercih ederek satın aldığınız Ata liraya sonradan kulp yaptırabilirsiniz. Ata liraya kulp takılarak; bilezik, küpe veya kolye olarak kullanılabilen zarif bir altın modeline dönüştürebilirsiniz. İsterseniz herhangi bir işlem yaptırmadan yalnızca yatırım amaçlı da tercih edebilirsiniz. Ata altın ziynet eşyası olarak kullanıldığında çeşitli deri, ip veya zincirle birlikte kullanılabilir. Tam ata lirada kullanılarak yapılan kolye, küpe ve bileklikler diğer altın ziynet eşyalarına göre daha geleneksel bir tasarıma sahiptir. Ata altın; çeyrek, yarım ve tam altına göre ağırlığı daha fazladır.  Aynı zamanda diğer altın çeşitlerine nazaran maddi manevi daha değerlidir. Bu sebeple Ata altın en çok yatırım yapılan ve koleksiyoncuların en çok ilgi duyduğu bir altın çeşididir. Bu durum da Ata Lira Fiyatı ile ilgili farklılıklara yol açar. 
Tam Ata Lira Fiyatı altın kuruna göre anlık ve düzenli bir şekilde güncellenir. Bu nedenle tam ata lira, tıpkı diğer altın modelleri ve çeşitleri gibi sabit fiyata sahip değildir. Ata Lira Fiyatı sürekli olarak düşer veya artar. Bu sebeple yatırım amacı ile satın almaya oldukça uygun bir türüdür. Satın almış olduğunuz tam Ata Lira Fiyatı bir sonraki gün değeri artabilir veya azalabilir. Ata altının değerinin ne olacağını tahmin edebilmek için altın kurunu takip edebilirsiniz. Anlık, aylık, haftalık ve yıllık olarak düzenli bir şekilde takip ettiğinizde Ata Lira Fiyatının ne olacağını tahmin ederek yatırım yapabilir ya da ata altınınızı bozdurabilirsiniz. Ata Lira Fiyatı anlık olarak altın kurundaki ons ve gram altının değerine göre sürekli olarak güncellenir. Gün içerisinde defalarca değişen Ata Lira Fiyatı kapalı çarşı, serbest piyasa altın fiyatı ve darphane ürünündeki işçilik göz önünde bulundurularak değişiklik gösterir. Kuyumculara, kapalı çarşıya ve bankalara göre Ata Lira Fiyatı da değişir. Bu sebeple iyi bir araştırma yapmadan, pek çok kuyumcuda Ata Lira Fiyatı incelemeden altın yatırımı yapmamanızda fayda vardır. Sürekli değişen Ata Lira Fiyatı kuyumcudan kuyumcuya, bankadan bankaya fark edecektir. Sahip olduğunuz parayı ata liraya yatırarak uzun vadede avantajlı bir yatırım yapabilirsiniz. Tam Ata Lira Fiyatı düşük olduğu anda yatırım yapabilmek adına gün içerisinde sürekli olarak altın kurunu takip edebilirsiniz. Yatırımın yanı sıra takı olarak da ata altını tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye alternatifi olarak sunabileceğiniz ata altın fiyatı düşük olduğu anda alarak kriz anlarında avantajlı olmasına imkan verebilirsiniz. Aynı zamanda düğünlerde ve özel günlerde de tercih edilen ata altını yine fiyatı düşük olduğu anda alabilirsiniz. Özellikle düğünlerde gelin ve damadın aileleri, çocuklarının zor anlarında yardımcı olsun diye düşünerek ata altın alırlar. Aileler ata altını, düğün sürecinde ya da nişanlılık sürecinde Ata Lira Fiyatı uygun olduğu anlarda alabilirler. Bu sayede avantajlı yatırım yapmış olurlar. Siz de ata lira alarak geleceğe yatırım yapabilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur