WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Yüzük

Yüzük

 Yüzük

Altın, milattan önce yaklaşık olarak 4000’li yıllarda ortaya çıkmasından günümüze olan ki süreçte altın pek çok çeşitte şekil bulur. Avrupa’da pek çok çeşitte ve modelde biçimlendirilerek, detaylandırılarak, şekiller vererek günümüzde kullanılan ziynet ve mücevherlere dönüşmüştür. O dönemlerden bu yana altın madeni, uygarlıkların simgesi ve zenginliğinin göstergesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Büyük hükümdarların kendilerini temsil eden para ve takıları, eşlerinin eşsiz değerlerdi ziynet eşyaları ve yüksek zümrenin temsil olarak kullandığı bir maden olarak tarihi süreçte yer almıştır. Yüzük de bu önemli simge ve temsil göstergelerinden biri olarak günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir.
Altın değerinden ve öneminden hiçbir zaman kaybetmeyen bir madendir. Bu madenden yapılan mücevherler, ziynet eşyaları gibi kadınların hayranlık duyduğu, eskimeden ve modası geçmeyen pek çok takının üretilmesine neden olmuştur. Altın takılar aksesuar olarak tercih edilmesinin yanı sıra karlı bir yatırım aracı olarak karşınıza çıkar. Altının alerjenik bir etkiye sahip olmamasından dolayı bijuteri ürünlerine alerjisi olan pek çok kadın tarafından altın ziynet eşyaları sıkça tercih edilir. Hiçbir yan etkiye sebep olmazken nadiren de olsa altına alerjisi olan bireyler de bulunmaktadır. Bu nedenle altın takı modellerini ilk kez deneyimleyecekseniz altın alerji testi yaptırabilirsiniz.
Altın takı modelleri arasında en çok tercih edilen biri de Yüzüktür. Yüzük, evlilik teklifinden itibaren yaşam boyu kullanılabilen ve kadınların en sevdiği altın ziynet ürünlerinden biridir. Yüzük her yaş grubundaki kadının gönül rahatlığıyla ve sıkça tercih ettiği özel aksesuarlardan biridir. Pek çok çeşitte ve modelde kuyumcularda yer alan altın Yüzükler, her kadına ve her zevke hitap eder. Bu nedenle altın Yüzük birkaç farklı renkte üretilebilir. Çoğunlukla sarı altın Yüzük tercih edilse de beyaz ve rose gibi renklerde de altın Yüzükler bulunabilir. 
Doğru altın Yüzük seçimi yaparken giyim tarzınıza, aksesuar zevkinize ve Yüzük parmak ölçünüze uygun olup olmadığına dikkat ederek seçebilirsiniz. Büyük ve küçük bir yüzüğün kullanımı oldukça zordur. Örneğin, günlük kullanımda küçük Yüzükler parmağınızı sıkarak şişmesine sebep olabilir. Büyük bir Yüzük tercih ederek de yüzüğün parmaktan düşmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı parmak ölçünüze uygun olan bir Yüzük tercih edebilirsiniz. Yüzük ölçünüzü tam olarak bilmiyorsanız evde kendiniz bir ip yardımıyla ölçü alabilir ya da kuyumculardan da yardım isteyebilirsiniz. Yarım veya tam tur olarak tasarlanan Yüzük modelleri değerli taşlarla tasarlandığından dolayı ölçülerinde değişiklik yapmak oldukça zordur. Taşsız Yüzüklerde ise büyütme ve küçültme işlemi yaptırabilirsiniz.
Yüzük tıpkı diğer altın modelleri gibi taşlı ve taşsız olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanır ve üretilir. Taşlı Yüzük grupları içerisinde yer alan beş taş, tek taş ve baget gibi Yüzükler bulunur. Aynı zamanda evlilik tekliflerinde sıkça tercih edilen tek taşlı alyanslar da taşlı Yüzük arasında yer alır. Düz fakat oldukça gösterişli ve iddialı Yüzüklerden biri de tuğralı Yüzüklerdir. Tuğralı Yüzükler geleneksel esinlere sahiptir. Bu nedenle Osmanlı döneminin ruhunu oldukça hissettiren modeller arasında yer alır. 
Her kadın özel bir Yüzük tasarımı bulunur. Altın yüzüğü tarzınıza uygun seçerken aynı zamanda gramına ve ayarına da dikkat edebilirsiniz.
Tercih edeceğiniz ve günlük yaşamda sıkça kullandığınız Yüzüklerin kullanım ömrünü arttırabilmek için temizliğine de dikkat edebilirsiniz. Çamaşır suyu gibi asit oranı yüksek temizleyici ürünlerini kullanırken kullanmanız önerilmez. Bunun nedeni ise altının kararma ihtimalidir. Altını parlatma işlemi için kuyumculardan yardım alabilirsinizAkıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur