WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumcu

Kuyumcu

 Kuyumcu

Altın, bilinen en eski zamanlardan bu yana en değerli madenler arasında yer alır. Altın kolaylıkla şekillendirildiğinden dolayı dönemsel olarak hem para hem de takı olarak kullanılmıştır. Fakat günümüzde para yerine yatırım amacıyla yuvarlak ve dikdörtgen şekillerde üretilir. Aynı zamanda kadınların en çok ilgi gösterdiği takı ürünleri de yine altından üretilir. Her kadının tarzına uygun olarak pek çok; küpe, kolye, bilezik, bileklik ve yüzük gibi altın modeli bulunur. Tüm bu altın ürünleri Kuyumcu tarafından alınır ve satılır. Sevdiğiniz kişiler iççin hediye olarak da altın modellerini tercih edebilirsiniz. 
Altın ülkemizde en çok düğünlerde ve sünnet merasimleri için tercih edilir. Düğünlerde gelin ve damadın aileleri ve sevdikleri tarafından takılan altın modelleri, çiftin en zor zamanında destek olmak adına takılan takılardır. Sünnet merasiminde ise hem sünnet çocuğunun hem de ailesine destek olmak için takılır. Ayrıca nişanda ve söz sırasında da altın modellerine ihtiyaç duyulur. Şöyle ki; altın modellerinden biri olan alyanslar, evlilik teklifi ederken dahi çokça tercih edilen tek taşlı yüzüklerin temel yapısı da altından yapılır. Nişanda takılan alyanslar ve aile tarafından geline takılan takılar da en şık altın setleri arasında yer alır. Kısacası en mutlu anlarda altına ve altın modellerine ihtiyaç duyulur. Çünkü altın ve altın modelleri her kadını daha da değerli kılarken anı da ölümsüzleştirir. Bahsedilen tüm bu takı ve takı modelleri Kuyumcu tarafından alıcılarla buluşur. 
Kuyumcu; altın, altın model ve çeşitlerinin alım ve satışının yapıldığı yerdir. Altın satan kişilere Kuyumcu deniilmesinin sebebi değerli madenleri ve değerli ziynet eşyalarının genel isminin kuyum olmasıdır. Kuyumcu da bu kuyumları satan kişiye denir. İstanbul'da bulunan Kapalı Çarşı gibi Kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu yerler vardır. Büyük illerde de yine Kuyumcular çarşısı mutlaka bulunur. İlçelerde de Kapalı çarşı olarak adlandırılan küçük çarşılarda da Kuyumcularla karşılaşmak mümkündür. 
Altın, altın kuruna göre fiyatı belirlenir. Bu altın kuru anlık ve canlı olarak takip edilebilir özelliğe sahiptir. Bu nedenden dolayı da altın fiyatları Kuyumcudan Kuyumcuya farklılık gösterebilir. Altını bozdurmak istediğinizde birkaç Kuyumcu dolaştıktan sonra bu işlemi gerçekleştirmenizde fayda vardır. Çünkü altın çeşitleri ve modelleri satılırken çok küçük de olsa alış satış fiyatında Kuyumcunun da inisiyatifine de kalır. Altın bu her saniye değişebilen bir madendir. Bu durumda artabildiği gibi azala da bilir. Bu nedenle Kuyumcuda altın bozdururken anlık olarak fiyat düştüğünde, Kuyumcu eski fiyattan işlem yapmaya devam edebilir. 
Kuyumcu, altın alışı ve satışı sırasında kaç ayar olduğuna ve kaç gram olduğunu göz önünde bulundurarak; gram, çeyrek, yarım, tam, Cumhuriyet ve Reşat altını gibi altınların fiyatını hesaplayarak alır veya satar. Her ne kadar Kuyumcu altının fiyatını hesaplarken anlık olarak değişiklik olsa da en avantajlı yatırım araçlarından biri de altındır. Ticari yatırımcılar ve bireysel yatırımcıların gram gibi altınları alarak sermayelerini güçlendirdiğini gözlemleyebilirsiniz. Bireysel yatırımcıların bir kısmı da işçiliksiz, özel tasarımlara ve özel üretimlere sahip altın modellerini tercih edebilirler. Bunun nedeni özel günlerde takı olarak kullanmak ve kriz anlarında karlı bir şekilde elden çıkarmaktır. 
Kuyumculardan ve bankalardan altın alınabildiği gibi online internet sitelerinden de altın alınabilir. Fakat çevrimiçi alışveriş sitelerinde altın bozdurmanız mümkün değildir. Bu nedenle Kuyumcu ve bankadan altın almanız zarar etmeniz düşük ihtimaldir. Fakat bazı bankaların fiziksel altın verip vermediğini öğrenmeniz oldukça önemlidir.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur