WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Reşat Altın Fiyatı

Reşat Altın Fiyatı

 Reşat Altın Fiyatı

Reşat altın, oldukça gösterişli, göz kamaştıran ve maddi değeri; gram, yarım, yarım ve tam altına oranla yüksek olan bir altındır. Bu maddi özelliklerinin yanı sıra manevi özelliği ise padişah altını olmasıdır. Osmanlı padişahlarından biri olan Mehmed Reşat’ın bastırdığı bir altındır. Bu nedenle de padişah parası olarak da değer görür. Cumhuriyet ve tam altındaki gibi Reşat altın üzerinde de Atatürk resmi bulunur. Yarım, tam altın ve çeyrek altınlar süslü ve desenli altınlardır. Bu durumun yanı sıra Reşat altın Osmanlı sembolleriyle dikkat çeker. Osmanlı zamanında para olarak kullanılması için üretilen bu Reşat altın, günümüzde tarihi geçmişi nedeni ve değeriyle yatırımcıların dikkatini çeken altın çeşitlerinden biridir. Sınırlı sayıda üretilen Reşat altın, yatırımcıların dikkatini çektiği kadar koleksiyoncuların da dikkatini çeker.   
Resat Altın Fiyatı, gramı, boyutu, kulplu olup olmadığına ve üzerindeki işlemelerine göre belirlenir. Reşat altın çeşitleri yatırım için kullanılırken aynı zaman sevdikleriniz için hediye olarak da değerlendirebileceğiniz bir altın modelidir. Tam Resat Altın Fiyatı, 7.20 gr ve 22 ayar olduğundan dolayı yüksektir. Lira olarak adlandırılan Reşat altın ise 22 milimetre çapa ve 1 Türk lirasına yakın ölçülere sahiptir. Bu Reşat altın çeşitlerine ek olarak küçük Reşat altını vardır. Küçük Reşat altın hem yatırım amacıyla hem de hediye alternatifi olarak değerlendirilebilen bir altın çeşididir. Bu Reşat altın modellerine ek olarak beşli Reşat altın vardır. Beşli Reşat altın 36.00 gr ağırlığındadır ve aynı zamanda da 45 milimetre bir yarıçapa sahiptir. Diğer Reşat altın modellerinden ve çeşitlerinden farklı olarak beşli Reşat altının ön kısmında devlet arması ile defneyaprağı vardır. Beşli Reşat altının arka kısmında; basım yeri, basım tarihi ve Mehmed Reşat’a ait bir imza yer alır. Resat Altın Fiyatı da tüm bu bilgilere göre belirlenir. 
Resat Altın Fiyatı belirlenirken, maddi ve manevi değeri ve aynı zamanda da görsel farklılığında da göz önünde bulundurulabilir. Cumhuriyet altınının yanı sıra Reşat altını da koleksiyoncular tarafından oldukça rağbet görür. Reşat altını da tıpkı diğer altınlar gibi kulplu veya kulpsuz olarak üretildiklerinden dolayı düz zincirli ve çerçevesiz olarak alıcılarla buluşur. Tam Reşat altın kolyeler ise oldukça gösterişli olduklarından dolayı tüm kadınların dikkatini çeker. Göz alıcı tasarıma sahip Resat Altın Fiyatı, Reşat altını ile birlikte zincirin ayarı ve gramıyla da fark edebilir. Bu nedenle zincir ve Reşat altınını birlikte de alabilirsiniz, ayrı ayrı da alabilirsiniz. Osmanlı ambiyansından hoşlanan kadınların gözde altın modellerinden biri olan Reşat altını kolye modelleri oldukça önemli parçalardır. 
Resat Altın Fiyatı, kolye modellerindeki lira sayısına göre de farklılık gösterir. Tek liradan oluşan zincirli kolye zarif ve naif bir tasarıma sahip olduğundan dolayı günlük kullanım için uygun bir modeldir. Tek liralı Reşat altınından daha gösterişti olan modelleri kullanmayı tercih eden kadınlar için üçlü veya beşli modellerde seçenekler arasında yer alır. Üçlü Reşat altına sahip kolye modeli, göz kamaştırıcı tasarımıyla Osmanlı dönemini doğrudan hissettirir. Bazı modellerde aynı boyuta sahip paralar yer alırken bazı modellerde ise farklı boyutlarda, gram ve ayarlarda altınlar da bulunur. Çift kulplu Reşat altınlar deri, hasır veya kumaştan oluşan kordonlarla kullanılırlar. Bu bileklik tarzında altın zincir üzerinde sıralı halde bulunan yedi adet çeyrek olduğundan dolayı bu ismi alır. Resat Altın Fiyatı, kolye ve bilekliklerin tasarımına göre artabilir veya azalabilir. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur