WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumcu Altın Fiyatları

Kuyumcu Altın Fiyatları

 Kuyumcu Altın Fiyatları

Kuyumcu Altın Fiyatları, dünya genelindeki altın ons fiyatına göre belirlenir. Anlık değişimden dolayı altın fiyatının değişmesinden dolayı Kuyumcu Altın Fiyatları da birbirinden farklıdır. Altın satışının en fazla yapıldığı İstanbul Kapalı Çarşı da bulunan kuyumcularda da farklı fiyatlar verilebilir. Bu nedenden dolayı yaşadığınız yerde bulunan kapalı çarşılarda ya da bilindik kuyumcu markalarından fiyat alarak altın alabilir ya da nakite çevirebilirsiniz. 
Kuyumcu Altın Fiyatları genel olarak anlık olarak belirlenir. Altın kurundaki anlık değişimler altın modellerinin ve çeşitlerinin ayar ve gramlarına göre farklı fiyatlar alırlar. Bu fiyatlar sabit olmamakla birlikte artabilir ya da azalabilir. Ticari ve bireysel yatırımcılar altın alış ve satışından kar elde edebilmek için altın kurunu düzenli olarak takip ederler. Altının düşüş dönemlerinde altın alarak yatırımınız güçlendirebilirsiniz. Kuyumcu Altın Fiyatları, kuyumcudan kuyumcuya değişmesinin sebebi de bu altın kurundaki hareketliliktir. Kuyumcular inisiyatiflerine bağlı olarak ani düşüşte bozdurmak istediğiniz altının fiyatını eski fiyatından alabilir. Kapalı çarşı gibi kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu yerlerde Kuyumcu Altın Fiyatları belirlerken altının sahip olduğu özellikleri de göz önünde bulundururlar. Örneğin, 22 ayar ya da 24 ayar altın modelleri ve çeşitlerini, işçiliksiz olmak üzere yüksek fiyattan alabilirken 10 gram veya 15 gram gibi altınları daha düşük fiyattan alırlar. Bu nedenle uzmanlar, yatırım amacıyla alınan altının saflık oranı yüksek ve işlemesiz modellerinin tercih edilmesini önerir. Bu sayede yatırımcılar hem karlı hem de avantajlı bir yatırım yapmış olurlar. Çünkü altın çok önemli bir madendir. Her ne kadar takı olarak kullanılsa da Cumhuriyet altını gibi Türkiye’yi temsil eden ve Reşat altın gibi Osmanlı padişahının para olarak bastırttığı altınlar da mevcuttur. Cumhuriyet altını ve Reşat altın gibi değerli ve özel altınlar Kuyumcu Altın Fiyatları arasındaki en yüksek fiyatlara sahiptirler. Bu tip altınlar ticari yatırımcıların ve koleksiyoncuların en çok tercih ettiği altın modelleridir. 
Kuyumcu Altın Fiyatları ile banka altın fiyatları da fark eder. Altının borsasındaki değişikliğin bankaya geç yansımasından dolayı çok büyük olmasa da bariz farklar oluşabilir. Bankadan altın alabileceğiniz gibi bankadaki altınlarınızı nakite de çevirebilirsiniz. Bankaların birkaçı hariç altın fiziksel olarak verilmez. Fizik altın alıp, Kuyumcu Altın Fiyatları içerisinde değerlendirdiğinizde kar elde etme oranınız yüksektir. Altını fiziksel almanız ve altını bozdurma aşamasında birkaç kuyumcudan fikir almanız oldukça önemlidir. İnsanların bankalar yerine kuyumcuları tercih etmesinin sebebi altın ürün yelpazesinin çok geniş olması, fiziksel olarak yatırım yapabilme imkânı ve altın modelleri arasından kendinize ve sevdiklerinize en uygun olanı seçebilmenizdir. Örneğin, 24 ayar 30 gram olarak üretilen altın takı modelinin fiyatı, bilinen marka Kuyumcu Altın Fiyatları ile esnaf Kuyumcu Altın Fiyatları farklılık gösterir. Bunun nedeni kuyumcunun ve esnafın inisiyatifi ve aynı zaman altın borsasındaki çıkışlar ve düşüşlerdir. Altın ons üzerinden hesaplandığından dolayı Türk lirasına çevrilir. Kuyumcu Altın Fiyatları da buna göre belirlenir. Külçe altın, Cumhuriyet altını ve Reşat altın gibi özel altın çeşitlerine de yatırım yapabilirsiniz.  
Düğün, sünnet merasimi, tebrik, yıl dönümü ve doğum günleri için tercih edilen altın modellerinin altın çeşitlerinin de dönemsel olarak Kuyumcu Altın Fiyatları artar veya azalır. Düğün döneminde altının düşüşü beklenir. Yıl içerisindeki düşüşlerden faydalanılarak düğün için altın yatırımı yapılır. Olumsuz anlarda kolayca elden çıkarabilmek adına gram, çeyrek, yarım, tam altın gibi altın modellerini alarak geleceğinize kolay bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur