WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Tam Altın

Tam Altın

 Tam Altın

Tam Altın ile Cumhuriyet altını arasında ne fark olduğunu soranların sayısı son derece fazladır. Tam Altın 7 gram olarak, Cumhuriyet altın onu biraz aşarak 7. 20 gram civarında üretilir. Her ikisi de 22 ayar altın saflığına sahiptir. Bilindiği gibi 22 ayar altınların işçilik maliyetleri yoktur. Özellikle altın takı modellerinde bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Tam Altının saf altın değeri, Cumhuriyet altına göre daha düşüktür. Fakat gram altın, çeyrek altın ve yarım altına göre oldukça yüksektir. Cumhuriyet altını saf altın olarak değerli olduğundan dolayı alış fiyatları da oldukça yüksektir. Bu bakımdan dolayı altına ayırdığınız finansal bütçeye bağlı olarak dilerseniz Tam Altını, dilerseniz Cumhuriyet altınını tercih edebilirsiniz.  
Tam Altın aslına hem yatırım eksenli düşündüğünüzde hem de eş, dost ve akraba düğünlerinde hediye olarak değerlendirebileceğiniz çok önemli bir altındır. Tam Altın biçimsel olarak tıpkı bir bozuk para gibidir. Cumhuriyet altınına oranla daha süslü olan Tam Altın Osmanlı motifleriyle göz doldurur. Cumhuriyet altını ekim ayında ve yılın ilk ayında üretilirken, Tam Altın daha sık üretilir. Cumhuriyet altını gibi Tam Altın da Türkiye Cumhuriyeti Darphane ve Damga Matbaası’nda basılır. Belli bir standardı olan Tam Altın 30 milimetre çapında 7. 016 gram ağırlığında üretilir. Tam Altın geleneksel olarak kulplu ve kulpsuz olarak karşınıza çıkar. Kulplu olan Tam Altının ağırlığı ise 7. 21 gramdır. Tam Altın piyasa sıkça bulunabilir. Bu nedenle düğün, nişan, sünnet merasimi gibi özel günlerde sıkça tercih edilen altınlar arasında yer alır. Bu özel günlerde kulpsuz Tam Altın tercih edilebilir. Tam Altının bir yüzünde Atatürk portresi ve etrafında çelenk şeklinde detaylar bulunur. Diğer yüzeyinde ise Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi yazısı bulunur. Bu yazıya ek olarak aynı yüzeyde alt kısımda basım tarihi de yer alır. 
Tam Altın beşi bir yerde takısında da yer alır. Beşi bir yerde farklı altın gramajlarını bulundurabileceği gibi Tam Altını da üzerinde bulundurur. Sırayla dizilen ve değerli büyük altınların yer aldığı beşi bir yerde düğünlerde takı amacıyla kullanılırken aynı zamanda kıymetli yatırım araçlarından biridir. Kriz anlarını avantajlı bir şekilde destekler niteliktedir.
Tam Altın piyasalarda cumhuriyet altınından sonra alış marjı genellikle yüksek olan bir yatırım aracıdır. Cumhuriyet altınının kendinde var olan has altın değer itibariyle daha kıymetli olmakla beraber, Tam Altına göre doğal olarak alış marjı daha yüksektir. Bu durum yatırımcıları etkilerken 22 ayar altın çeşitleri arasında alınabilecek en makul yatırım altınıdır. 
Tam Altın veya herhangi bir eksende yatırım portföyü oluşturduğunuzda ve bu bütüne Tam Altını dâhil ederek karlı bir kazanç marjı oluşturabilirsiniz. Tam Altın alacak bir yatırımcı Tam Altını aldığı piyasa koşullarını yerinde ve nokta atış yaparak tespit edebilirsiniz. Piyasanın nabzını tutmadan hiçbir yatırım kazanç ekseninde sıçramalar yapamaz. Bu nedenle Tam Altın alırken altın kurunu düzenli olarak takip edebilirsiniz. Bu yüzden Tam Altın alacak bir yatırımcı öncelikle koşulları denetlemeli ve alacağı altının piyasa şartlarında kazanacağı değeri bir eksende analiz etmelidir. Ayrıca Tam Altın ya da herhangi bir altın yatırımında altını alacağınız kuyumcunun ya da markanın kuramsal imajına ve itibarına öncelik vermelisiniz. Bu kurumsal imaj ve itibar dikkate alındığında lisansı geçmiş sertifikalarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle güvenilir kuyumcuları ve online satış sitelerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda altını fiziksel olarak veren bankalardan da altın alabilirsiniz. Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur