WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kolye

Kolye

 Kolye

Günlük hayatta sıkça tercih edilen altın modellerinden biri de altın Kolyedir. Rahat kullanımlarıyla öne çıkan altın Kolye paslanmadıkların dolayı uzun ömürlüdürler. Altının sarı renginin yanı sıra, pembe ve beyaz altın olarak da üretilen Kolyeler mevcuttur. Farklı gramlarda ve farklı şekillerde üretilen Kolyeler, asaletin ve gücün temsilleridir. Her altın Kolye kişiye özelmiş gibi tasarlanır. Bu yüzden de tasarlanan Kolye herkeste farklı durur. Kullanacak olan kişinin Kolyeyi deneyimlemesi ve uyum sağlaması oldukça önemlidir. Günlük kullanılabilecek şekilde tasarlanan sade Kolyelerin sıra iddialı gerdanı kaplayan, boyunları süsleyen Kolye modelleri de bulunur. Trendlerden düşmeyen ve modası geçmeyen bu geleneksel takılar, kıyafetlerin aksesuar tamamlayıcılarıdır. Bu yüzden altın kadına hitap ediyormuş gibi görünse de erkeklerin de iş ve günlük yaşamlarında kullanabilecekleri altın Kolyeler de vardır. Bu altın Kolyeler, kalın zincir şeklinde veya madalyon gibi tasarımlarla karşınıza çıkar. Her yaşa hitap eden altın Kolyeler, bebek ve çocuklar için nazar boncuklu, hayvan figürlü ya da harfli Kolye uçlarıyla da ön plana çıkar. Tüm bunların yanı sıra özel günlerde sevdiklerini şımartmak isteyenlerin de tercih edebileceği minimal ve şık Kolyeler de tercih edilir. 
Altın Kolye modelleri ve özellikleri
Şıklığınızı tamamlayan altın Kolyeler, ustaların özenli çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkar. Yüzlerce değişik seçenekle sunulan bu takı modelleri; geometrik şekillere sahip ve aynı zamanda taşlı olanlar da sıkça tercih edilir. Günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz altın Kolyenin yanı sıra özel günler için özel olarak tasarlanan gösterişli modeller göz alıcı olduklarından dolayı sıkça kullanılır. Altının kullanımı, Mezopotamya uygarlıklarının kültürlerinde olan nazar boncuklu altın Kolyeler, yeni doğan bebeklerin, çocuk ve özel olan yetişkinler tarafından kullanılan nazik ve naif tasarımlar arasındadır. Kelebek, kalp, kar tanesi gibi şekillerle tasarlanan minimal altın Kolyeler kişisel tarzınızı yalın ve naif bir şekilde ortaya çıkarır.
Beşibiryerde ve tuğra altın Kolye gibi modeller genellikle 22 ayarda ve çerçeveli bir şekilde üretilir. Bu modeller düğün ve nişan alışverişlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Modern ve minimal bir şekilde tasarlanan altın baget Kolyelerin yapım aşamasında çoğunlukla köşeli bir kesime sahip pırıltılı taşların kullanılması tercih edilir. Antik çağlardan bu yana takı olarak kullanılan altının, pullu altın Kolyelerin yalnızca zincir şeklinde sunulan modelleri de bulunur. Yazı eklenebilen altın plaka veya yuvarlak Kolyeler, boncuk ve taşlarla da süslenebilir. Taktığınız suyolu altın Kolyelerle benzer olan bileklik ve küpelerle kombin oluşturularak davet ve özel günlerde göz kamaştırabilirsiniz. Aynı şekilde hasıraltı Kolye setler de oldukça dikkat çekicidir. 
Altın Kolye fiyatları
Mavi taş kullanılan altın Kolyelerin tasarımlarında firuze, topaz ve safir gibi değerli birçok taş kullanılır.  Kullanılan bu taşlar Kolye fiyatlarını etkilemektedir. Fakat işlenmek üzere içerisine karıştırılan gümüş ve bakır gibi farklı kuyumların oranına göre 8 ayar, 14 ayar ve 22 ayar seçenekleri de bulunur. Ayar, cevherin saflık derecesini de belirler. Bu yüzden de ayar,  altın Kolyenin gram fiyatını doğrudan etkiler. Bu durum da saflık oranı olan 22 ayar Kolyelerin gram değerleri, 8 civarında olan daha düşük ayar derecesindeki modellere göre daha yüksektir. Altın Kolye fiyatlarına etki eden önemli unsurlardan biri ve en önemlisi de işçiliktir. Son derece hassas ve yumuşak olan altının işlenmesi sırasında el işçiliği kullanımı oldukça yaygındır. Bu nedenle aynı ayar derecesi ve grama sahip altın Kolye arasında işçiliği en az olanlar daha uygun fiyatla satışa sunulur.Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur