WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın Bilezik Fiyatları

Altın Bilezik Fiyatları

 Altın Bilezik Fiyatları

Altın bilezik, en eski çağlardan bu yana en çok kullanılan ziynet eşyasıdır. Günümüzde de geçerliliğini koruyan altın bilezik ziynet eşyası pek çok modelde, ayarda ve gramajda satışa sunulur. Altın bilezikler temelde ayarlarına ve gramlarına göre gruplandırılır ve sınıflandırılırlar. Farklı saflıklarda bulunan altın bileziklerin en üst ayar derecesi 22’dir. 22 ayar altın bilezikler farklı gramajlarda üretilirler. Bu nedenle yatırım veya takı amaçlı kuyumcularda yoğun olarak bulunan altın takı modelidir. Toplumun her kesiminde kadınlar günlük yaşamlarında, kullanımı kolay olduğundan ve her kıyafetle uyum sağladıklarından dolayı altın bilezikleri tercih ederler. 
Altın Bilezik Fiyatları, bileziğin ayarına ve gramajına göre belirlenir. Altın bilezikler 5 gram ile 29 gram arasında değişen ağırlıklarına bağlı olarak bulunabilirken, ayar olarak ise 22 ve 24 ayar en sık tercih edilenlerdir. 24 ayar nadir olarak bulunsa da yüzde yüz saflığı eder. Yüzde yüz saflığa sahip olan altının gram fiyatı ise oldukça yüksektir. Altın bileziğin üzerine bulunan saflık kodu düştükçe kullanılan farklı madenlerin de oranı artar. Örneğin; 24 ayardan 22 ayar yapıldığında içerisinde; %75 gümüş ve %25 oranında ise bakır bulunur. Beyaz altın yapımında da sıklıkla kullanılan oranlar hazırlanırken gümüş yerine nikel ve platin karışımı kullanılır. Beyaz altın son haline gelindiğinde ise radyum kaplaması yapılır.  Sarı altın içerisine karıştırılan gümüş ve bakır kullanım oranı tersine çevrildiğinde ise genç kızların sıklıkla tercih ettiği rose altın elde edilir. Bu karışımlarda kullanılan farklı madenler altının saflık derecesini etkiler. Altın Bilezik Fiyatları ise rengine göre değil, hem bu saflık oranına hem de gramına göre belirlenir. Tüm renklerin aksine 22 ayar altın yaygın olarak sarı renkte satışa sunulur. 
Düğün gibi özel davetlerde ve doğum günlerinde annenize, kız kardeşinize, eşinize ve kız çocuğunuza altın bilezik hediye edebilirsiniz. Sevdiklerinize şık ve hoş bir hediye verirken aynı zamanda maddi zorluklar için destek mahiyetinde altın bilezik hediye edebilirsiniz. 
Altın ziynet eşyaları işçiliksiz ve işçilikli olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. İşçilik ücreti ise sadece satın alırken ödenir. Satılırken herhangi bir ücret ödenmez. İşçilikli bileziklerin yanı sıra son dönemlerde yarı işçilik olarak adlandırılan makine ve el yapımı karışık bir şekilde üretilen bilezikler için kullanılan bir kavramdır. İşçilikli Altın Bilezik Fiyatları, işçiliksiz altın fiyatlarına nazaran daha daha düşüktür. Bu nedenle düğünlerde takılan kişinin başı sıkıştığında yardımı daha fazla olsun diye düşünülerek işçiliksiz bilezik takılır. Takılan bu bilezik, 22 ayar ve 25 gramdır. 
Altın Bilezik Fiyatları hesaplanırken ayar ve gram miktarı göz önünde bulundurulur. İşçiliksiz Altın Bilezik Fiyatları, alış ve satış anında çok fiyat farkı bulunmaz. Bazı ülke çapında bilinen altın markaları 4, 10 ve 22 milimetre bilezik genişliğiyle altın bileziklerini üretirler. Bu ölçüleri, bileğinizin kalınlığına ve genişliğine uygun olarak değerlendirebilirsiniz.  22 ayar altın bileziklerden olan 8 gram bileziğin fiyatı; 6 milimetre ve 8 milimetre genişliğe sahip bilezikle aynı değeri taşır. 
14 ayar Altın Bilezik Fiyatları hesaplanırken; rose, beyaz ya da sarı olmasına bakılmaksızın, %58 saflık oranına sahip olduğundan dolayı sadece bu yüzdeliğe bakılarak hesaplama yapılır. Kısacası Altın Bilezik Fiyatları; saflık oranına, gramına ve işçiliğine göre belirlenir. Eğer işçilikli bilezikse işçilik ücreti de sadece alışta ödenir. 22 ayar Altın Bilezik Fiyatları ise %91,6 oranındaki saflığa sahip olduğundan dolayı 24 ayar altın fiyatı temel alınarak hesaplanır.  


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur