WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumcular

Kuyumcular

 Kuyumcular

Kuyumcular, kapalı çarşı gibi alanlarda bulunurlar. Güvenlikli ve pek çok kişinin ziyaret ettiği alanlar olduklarından dolayı kapalı çarşıları tercih ederler. Günümüzde ise kapalı çarşılara benzeyen alışveriş merkezlerinde de Kuyumcular bulunur. Kuyumcular altın satışı yaptığı gibi altın alışı da yapabilirler. Sahip olduğunuz altınları isterseniz alışveriş merkezlerinde bulunan Kuyumculardan yardım alarak isterseniz esnaf Kuyumcularına danışarak elden çıkarabilirsiniz. 
Altın oldukça önemli ve değerli bir yatırım aracıdır. Bu nedenle yatırım yapılan altının işçiliksiz olmasına özen gösterebilirsiniz. Karlı bir alış ve satış yapabilmek için altın kurunu düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Canlı olarak takip edebileceğiniz çevrimiçi sitelerin yanı sıra altının değerini Kuyumcular sayesinde de öğrenebilirsiniz. Kuyumcular arasında altının alış satışında farklılıklar görülebilir. Bu nedenle sahip olduğunuz altını elden çıkarmadan önce pek çok kuyumcudan fiyat alabilirsiniz. Altın fiyatının anlık olarak değiştiğini göz önünde bulundurarak kar elde edebilirken zarar da edebilirsiniz. Bu nedenle altın kuru ile Kuyumcular arasındaki fiyat farkını tahmini olarak hesaplamanı mümkündür. Fakat zarar etmemek adına altın kurunu takip ederek Kuyumcular ile görüşebilirsiniz. 
Altının satışı kadar alış kısmı da oldukça önemli bir süreçtir. Örneğin, sevdiğiniz kişilere hediye alternatifi olarak altın alırken hem günlük kullanım hem de yatırım amacıyla altın takı alacaksanız 22 ayar ve 24 ayar aynı zamanda da gramaj olarak yüksek olan takıları tercih edebilirsiniz. Trabzon burma, Adana burma, Diyarbakır burma gibi bilezikleri de hem yatırım hem de takı amacıyla alabilirsiniz. Satış sırasında değer kaybetme ihtimalleri en düşük olan bu burma bilezikler, Kuyumcular çarşısında en çok tercih edilen düğün takı modelleri arasında yer alır. bir de aynı değere sahip hasır bileklikler vardır. Hasır bileklikler de Kuyumcular çarşısında en çok tercih edilen ikinci takı ürünüdür. Hasırlar da tıpkı burma bilezikler kadar değerlidir. Fakat hasır bileziklerin işçilikli ve işçiliksiz olanları mevcuttur. İşçiliksiz olan hasır bilezikleri hem takı hem de yatırım amacıyla kullanabilirsiniz. 
Kuyumcular, günümüzde online satış sitelerinde yerlerini alır. Online satış sitesi olarak da kendini var eden ve oldukça bilinen markalar hem fiziksel olarak hem de çevrimiçi bir şekilde hizmet verebilirler. Ülkemizde en çok bilinen Kuyumcular internet sitelerinde güvenli bir alışveriş deneyimi sunarken, altın alıcılarını olumsuzluklardan da korumayı hedeflerler.
Altın takı ürünleri zaman içerisinde karara bilirler. Bu kararmalar, kimyasallar ve parfüm kullanımı nedeniyle oluşabilir. Bu nedenle tekrar eski göz alıcı parlaklığına döndürebilmek her zaman kolay olmaz. Evde kararmayı ortadan kaldırabileceğiniz farklı yöntemler bulunur. Fakat her zaman işe yaramayabilir. Bu gibi durumlarda Kuyumcular, altınları farklı işlemlerden geçirerek parlatırlar. Bu parlatma işleminden sonra altın tıpkı yeni gibi görünür. 
Kuyumcular, güvenli altın alışverişi yapabileceğiniz yerlerdir. Bazı bankalar fiziksel olarak altın vermezler. Bilinen markaların dışında da online altın alam sürecinde de olumsuzluklar yaşanabilir. Bu nedenle Kuyumcular altın alıcıları tarafından güvenli olarak bilinirler. 
Altın çok değerli bir maden olmakla birlikte oldukça hassas bir madendir. Dikkat edilmediğinde altın; bükülebilir, yamulabilir hatta kırılabilir. Bu nedenle de Kuyumcular altını satarken pamuklu bir kutuya koyarak güvenliğini sağlarlar. Aynı zamanda kaybolmalarını engellemek ve çabuk sayabilmek amacıyla kırmızı renkte kurdele veya iple süsleyerek kutularlar. Bu sayede altınızı bozdururken kaç altınınız kaldığını, kutudan döküldüklerinde sarı renk ayırt edilebilsin diye düşünerek kurdele bağlarlar. Düğünlerde takı takarken kolaylık sağlayabilmek için de kurdele kullanabilirler. Altınla ilgili herhangi bir problemde Kuyumculardan yardım alabilirsiniz.  


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur