WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri kadınların, kullanımı kolay ve taşıması hafif olduğundan dolayı tercih ettiği takılardan biridir. Bu modellerden bazı şunlardır; beş taşlı yüzük, tuğralı yüzükler, baget yüzük ve alyans grubuna giren tektaş yüzüklerdir.
En eski çağlardan bu yana evliliklerin sembolü olan altın yüzükler sadakati ve bağlılığı temsil eder. Özel günlerde sevdiğiniz ve âşık olduğunuz kadına, sevginizi sunarken tercih edeceğiniz yüzük oldukça önemlidir. Özenle ve dikkatle seçeceğiniz yüzüğün, parmağına takacağınız kadının tarzına ve fiziğine uyum sağlaması gerekir. Aksi takdirde yüzüğü günlük olarak kullanmayacaktır. Sadelikten yana olan kadın tercih edebileceği modellerin yanı sıra Altın Yüzük Modelleri arasında en gösterişli ve en çok tercih edilen beş taşlı yüzüklerdir. Tek taşlı yüzük modelleri ise tüm kadınların hayranlıkla taktığı yüzük modelidir. Altın yüzün üzerinde bulunan taşların büyüklüğüne ve küçüklüğü bağlı olarak fiyatları da farklılık gösterir.
Altın Yüzük Modelleri arasında da, diğer altın takı ürünlerinde olduğu gibi farklı renkler mevcuttur. Bu renkler; sarı, rose ve beyazdır. Sadelikten ve gösterişten uzak bir model arıyorsanız beyaz Altın Yüzük Modelleri sizin için tasarlanmış olabilir.
Beş taşlı yüzük modelleri, son derece gösterişli ve oldukça dikkat çekici modellerden biridir. Işıltısıyla göz dolduran beş taşlı yüzük modelleri, 0.09 saflığa sahip beştaş pırlanta yüzükler en düşük saflığa sahip modellerdir. Saflığı düşük olmasına rağmen ışıltısı ve şıklığıyla dikkat çekici bir modeldir. Bu beştaşı yüzük modelleri; art arda sıralı, aynı değere sahip beş adet pırlantanın bir araya gelmesi nedeniyle bu ismi alır. Karat değerine bakıldığında 0.70 olan beş taşlı Altın Yüzük Modelleri daha fazla pırlanta içerdiğinden dolayı oldukça ağır bir modeldir. Her kadının taşıyabileceği yüzük modeli farklıdır. bu nedenle parmağınızda, tarzınızı yansıtan dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.
Tuğralı Altın Yüzük Modelleri, çoğunlukla sarı renkte ve geleneksel bir şekilde tasarlanır. Tuğralı Altın Yüzük Modelleri 8 ayar, 14 ayar ve 22 ayar saflıkta üretilir. Tuğra Osmanlı devleti padişahları tarafından kullanılan özel bir mühürdür. Bu mührün temsili olarak kadınların kullanabileceği yüzüklerin üzerine de özenle işlenmektedir. Taşlı ve taşsız modelleri bulunan tuğralı altın yüzüklerin yanı sıra zirkon taşıyla tamamlanan modeller de bulunur. Zirkon taşı kullanılan yüzüklerin fiyatlarına, zirkon taşının boyutunun bir etkisi yoktur. Önemli olan altının saflığı, gramı ve hangi değerli taşın kullanıldığıdır. Bütün altın takı modellerinde olduğu gibi tuğralı Altın Yüzük Modellerinde de beyaz altın ve rose altın kullanılabilir. Fakat hem geleneksel bir tasarım olduğundan dolayı hem de en gösterişli altın modellerinden biri olduğu için sarı renkte üretilen tuğralı Altın Yüzük Modelleri tercih edilir. Bu değerli yüzüğü sevdiklerinize özel günler için hediye edebilirsiniz.
Altın yüzük alırken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Bu noktalardan ilki ve en önemlisi, çamaşır suyu ve içerisinde yüksek oranda alkol bulunan, örneğin parfüm gibi ürünleri kullanırken altın takılarınızı muhafaza ederek korumanız gerekir. Direkt olarak altınla temas eden çamaşır suyu ve parfümün, altın takılarınızın zarar görmesine sebep olarak kararmasına neden olur. Kararmanın giderilebilmesi için bir kuyumcudan yardım almanız gerekir.
Yüzüklerinizi uzun yıllar güvenle kullanabilmek için, yüzüğünüzün darbe almasına engel olabilirsiniz. Büyük ve kalın yüzüklerin eşyalara takılma ihtimaline karşı hareket ederken dikkatli olmanızda fayda vardır. Eşyalara ve nesnelere takılan yüzüklerin taşlarında bozulmalar olabileceği gibi parmağınız da zarar görebilir. Bu nedenle fiziğinize uygun taşlı altın yüzük modelini tercih ederken yaptığınız mesleği göz önünde bulundurabilirsiniz.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur