WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Kuyumculuk

Kuyumculuk

 Kuyumculuk

Kuyumculuk, en antik çağlardan bu yana altın ve değerli taşlar kullanılarak yapılan takı ve aksesuarların üretimi ve satışıdır. Kuyumculuk özünde bir sanatı barındırdığı unutulmamalıdır. Asırlardır altın ve farklı madenlerden üretilen takılar sanat eseri olarak müzelerde yer alır.
Altın yatırım amacıyla ve ziynet eşyası olarak kullanılan ürünlerin üretimi için kullanılır. Bunun nedeni hem altının en değerli maden olması hem de sarı ve parlak görünümüyle kadınların çokça dikkatini çekmesidir. Günümüzde altın hem yatırım amacıyla hem de takı amacıyla sıklıkla kullanılır. Söz, nişan, düğün, sünnet merasimi, tebrik gibi önemli günlerde ve önemli anlarda altın tercih edilir. Düğün, sünnet merasimi ve tebrik gibi zamanlarda altın aynı zamanda yatırım amacıyla da hediye edilir. Böylece altın hediye edilen kişi zor zamanlarda altını bozdurarak olumsuzluklardan kurtulabilirler. 
Her kadın için mücevher çok önemlidir. Fiziksel özelliklere ve tarza göre çeşitli altın modelleri bulunur. Mücevherler, tarzınızı yansıtırken aynı zamanda göz alıcı bir görünmenize de imkân verir. Mücevherleri, altın ziynetler Kuyumculuk ile tasarlanır. Kuyumculuk sadece altın modellerini ve çeşitlerini alıp satma işlemini yapmaz. Aynı zamanda kişiye özel tasarımlar da yapar. Bu kişiye özel tasarımlar yatırım aracı olarak kullanılmazlar. Fakat örneğin, aileyi temsil eden bir mücevher olarak nesiller boyu kullanılabilir. Yatırım amacıyla kullanılmamasının sebeplerinden biri de işçiliktir. İşçilik altının ayarını etkiler. Bu durumda da altının saflık oranı düşer ve satış sırasında işçilik ücreti verilmemekle birlikte saflığından dolayı modelin ücreti de düşer. Yatırımcılar takı gibi ürünleri alırken en yük ayar olan 24 ayar veya 22 ayar ve aynı zamanda gramajı yüksek olarak tercih ederler. Hem takı hem de yatırım olarak kullanılabilen bu yüksek gramaj ve yüksek ayarlı takılarla hem özel anları daha da özel kılmak için hem de kriz anlarında destek olması amacıyla nakite çevirebilirsiniz. 
Kuyumculuk her dönem farklı yeniliklerle var olmaya devam eder. Gelişen teknolojiyle birlikte Kuyumculuk geleneksel üretimlerden uzaklaşarak işçilikli ve yarı işçilikli olarak pek çok modelle karşınıza çıkar. Üniversitelerin Kuyumculuk ve Takı Tasarımı programında gerekli eğitimi alarak özel tasarımlara sahip konseptleriniz ile Kuyumculuk hayatınıza başlayabilirsiniz. 
Kuyumculuk oldukça spesifik bir meslektir. Borsa ve altın kurunu güncel olarak takip ederek ve aynı zamanda tüm kadınlar için çok özel tasarımların üretildiği bir meslektir. Kuyumculuk mesleğinde bulunan kişiler, hem yatırımcılar için önerilerde bulunur hem de sevdikleriniz için tercih edeceğiniz altın ziynet eşyasının en doğru seçilmesinde profesyonel olarak yardımcı olurlar. Böylece doğru yatırımı yaparken aynı zamanda doğru hediye alternatifinizi de değerlendirmiş olursunuz. Çünkü yatırım yapmak risk almak demektir. Doğru ve öngörülü bir şekilde yatırım yaptığınızda zarar etme olasılığınız oldukça düşüktür. Kuyumculuk mesleğinin bir getirisi olarak öngörü ve tahmin etme yeteneği sayesinde yatırımınızı güçlendirebilirsiniz. Hediye alternatifleri için de doğru seçim oldukça önemlidir. Fiziksel olarak sevdiğiniz kişiyle uyum sağlayacak ve aynı zamanda günlük kullanımda da kolaylık sağlayacak altın modellerini seçmek oldukça zor olabilir. Bu nedenle kuyumcunuzdan yardım alarak sevdikleriniz için en doğru hediye altın modelini seçebilirsiniz. 
Kuyumculuk mesleğinde aynı zamanda zarar gören altın; küpe, kolye, bilezik, bileklik gibi modellerin bakımını da yapılır. Örneğin, takılarınız parfüm ve çamaşır suyu gibi kimyasal ürünlerle bir araya geldiğinde altın takılarınızda kararmalar olabilir. Bu kararmalar kuyumcular sayesinde özel işlemlerden geçirilerek eski hallerine dönüştürülebilir. Parlatma gibi altın temizletme işlemini kuyumculardan yardım alarak yapabilirsiniz. 


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur