WhatsApp'tan Yaz!
  • info@akincigold.com.tr
  • +90 534 935 61 21
  • +90 534 935 61 21

Altın imalatı

Altın imalatı

 Altın imalatı

Öncelikle altın, insanlık tarihi boyunca önemli bir yere sahip olmuştur. Hem güzellikleri hem de değerleri nedeniyle, altın uzun yıllardır takı, mücevher ve para gibi amaçlar için kullanılmıştır. Günümüzde ise Altın imalatı, takı, mücevher ve diğer endüstriyel uygulamalar için verilen genel addır.

Altın imalatı, birçok farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bazı yöntemler geleneksel yöntemlerken, bazıları son teknolojiler kullanılarak geliştirilmiştir.

Kuyumculuk Yöntemi: Bu yöntem, altının işlenmesinde en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Kuyumculuk yöntemi, Altın imalatı ile altın takıları oluşturmak için kullanılır. İşlenen altın, istenen şekle ve boyuta getirilir. Bu yöntemde altın, el ile işlenerek şekillendirilir ve genellikle lehimleme işlemi ile birleştirilir.

Döküm Yöntemi: Döküm yöntemi, Altın imalatı için en eski yöntemlerden biridir. Bu yöntemde altın, eritilerek istenen şekle dökülür. Döküm işlemi için kullanılan aletlere, döküm kutusu, kalıp, eritme fırını ve benzerleri dahildir.

Galvanoplasti Yöntemi: Galvanoplasti yöntemi, Altın imalatı işlem adımlarından altın kaplama işleminde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde altın, bir çözelti içerisinde çözülür ve elektroliz yoluyla istenen nesneye kaplanır.

Altın imalatı için kullanılan malzemeler, imalat yöntemine ve amaçlarına bağlı olarak değişebilir. Ancak, genel olarak altın imalatında kullanılan malzemeler şunları içerebilir:

Altın: Elbette, Altın imalatı ana malzemesi altındır. İmalatta kullanılan altın, saflık derecesine göre farklı fiyatlara sahiptir.

Lehim: Altın imalatı, altın parçalarını birleştirmek için lehim kullanılır. Lehim, ısıtılarak eritilir ve altın parçalarını birleştirmek için kullanılır.

Araçlar: Altın imalatı işleminde kullanılan araçlar, işleme ve şekillendirme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Araçlar, pense, çekiç, pens, matkap ve benzer aletler kullanılır.

Altın imalatında üretilen altın üzerine işlenen desenler, altın tasarımı bilgisayardan yapılıp son teknoloji CNC cihazlar ile üretimi yapılan altın ürünün üzerine hatasız ve hızlı bir şekilde işlenebilir. Altın imalat hızının artmasında CNC cihazlarının kullanılmaya başlanılmasının etkisi çok büyüktür.


Akıncı Bilezik & Alyans

Toptan imal edilen Altın Bilezik ve Alyanslarımız için 7/24 bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.

0(535) 219 27 57

Bize Ulaşın

Akıncı Bilezik & Alyans, 2012 yılından bugüne kaliteyi ve şıklığını müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Alanında üretim ve toptan olarak hizmet veren marka; teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve samimiyet ile yürüttüğü üretici-müşteri ağını, yenilikçi bakış açısı ile modellerine aktarmaktadır. Kuyumculukta kaliteli hizmet anlayışı ile satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, titiz işçilikle üretim yapan marka olma özelliğini de korumaktadır.Tecrübe edindikçe büyümeye ve gelişime açık olan Akıncı Bilezik & Alyans, hedef pazarlarını gün geçtikçe genişleterek sektördeki başarısını tüm dünyaya duyurma misyonunu yerine getirmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Perakende satışımız yoktur